Чоловіки, які працюють охоронцями, не зможуть сховатись від мобілізації, – Кабмін

  З 21 червня 2023 року в Україні почало діяти нововведення, яке обмежує право працювати охоронцями українцям, які підлягають мобілізації. Відповідні зміни вніс Кабмін постановою «Про внесення змін до Ліцензійних умов провадження охоронної діяльності» від 18 квітня 2023 року №341.

  Відтепер займатися охоронною діяльністю можуть тількі ті особи чоловічої статі, які або перебувають у військовому резерві та мають відстрочку від призову, або не підлягають призову під час мобілізації.

  Однією з ключових змін стали вимоги до персоналу охоронців, що стосуються документів, які необхідно надавати при отриманні ліцензії на провадження охоронної діяльності. Тепер до заяви мають додаватися такі документи:

  • документ, що підтверджує проходження кандидатом служби у військовому резерві та перебування у військовому оперативному резерві територіального центру комплектування та соціальної підтримки (військової частини), зазначених у військовому квитку, контракті або довідці з територіального центру комплектування та соціальної підтримки. Копія відповідного документа також має бути додана, за винятком осіб, які не підлягають призову за мобілізацією;
  • копія військового квитка, контракту або довідки, що підтверджує право на відстрочку від призову на строкову військову службу. Також може надаватися довідка про непридатність особи за станом здоров’я для виконання військової служби.

НАГАДУЄМО:

Часопис війни, 488 доба – огляд останніх новин