Часопис війни – триває 570 доба

  570 доба війни. Речник Генерального штабу Збройних Сил України Павло Ковальчук повідомив, що станом на 06.00 16 вересня 2023 року в зоні відповідальності ОСУВ “Хортиця” на Бахмутському напрямку противник безуспішно намагався прорвати оборону ЗСУ в районах Ягідного та Богданівки Донецької області. В свою чергу Сили оборони за результатами ведення наступальних (штурмових) дій мали успіх в районі Кліщіївки Донецької області.

  Блискавичну операцію по звільненю Андріївки провела 3-я ОШБр. Наші бійці розбили вщент 72 ОМСбр рф. За дві доби вони ліквідували ворожого начальника розвідки, трьох комбатів та майже всю піхоту гарнізону, разом з офіцерами і значною кількістю техніки. Станом на зараз бої тривають, ЗСУ продовжують закріплюватись на нових позиціях. Взяття та утримання цього населеного пункту — шлях до прориву на правому фланзі від Бахмута, і ключ до успіху всього подальшого наступу.

  В зоні відповідальності ОСУВ “Таврія” противник вів безуспішні наступальні дії. В районі Мар’їнки ворог здійснив 13 невдалих спроб витіснити наші підрозділи із займаних позицій. Крім того, всі атаки ворога в районі Урожайного Донецької області обернулися для окупантів значними втратами як у живій силі, так і в техніці. Водночас на Авдіївському, Мар’їнському та Шахтарському напрямках українські воїни утримують ініціативу.

  На Мелітопольському напрямку Сили оборони продовжують наступальну операцію, завдають окупаційним військам значних втрат в живій силі та техніці, змушують ворога відходити із займаних позицій. В результаті штурмових дій Сили оборони мають частковий успіх в районах Вербового та Новопрокопівки Запорізької області, витісняють противника із займаних позицій та закріплюються на досягнутих рубежах.

  В зоні відповідальності ОСУВ “Одеса” на Херсонському напрямку наші захисники продовжують вести контрбатарейну боротьбу, знищувати склади забезпечення та наносити успішне ураження по тилах противника.

  Аналітики ISW відзначають, що ЗСУ протягом 14-15 вересня активізували свою діяльність на низці островів у дельті Дніпра поблизу Антонівського мосту.

  Україна, яка фактично не має флоту на Чорному морі, продовжує успішно протистояти російському чорноморському флоту. Крім ВДК «Мінськ» та ПЧ «Ростов-на-Дону» був серйозно пошкоджений дроном-брандером ракетний крейсер «Самум».

В Москві знову нічого не трапилось. Просто в московських аеропортах 43 рейси затримуються, а 4 відмінені.

НАГАДУЄМО:

Часопис війни – 569 доба