Часопис війни – триває 513 доба

  На початок 513 доби війни ворог зосередив основні зусилля на Куп’янському, Лиманському, Бахмутському, Авдіївському та Мар’їнському напрямках. Минулої доби відбулось 32 бойових зіткнення, , інформує пресслужба ГШ ЗСУ.

  Незважаючи на значну кількість залученого особового складу та техніки, рашистам так і не вдалося досягнути хоч якогось суттєвого успіху. Подібна ситуація демонструє, що зараз на фронті є оперативний тупик – ні ЗСУ, ні рашисти не можуть прорвати фронт. В такій ситуації будь-яка помилка може коштувати дорого.

  На Куп’янському напрямку наші воїни відбили всі атаки противника південно-західніше Масютівки.

  Російське Міноборони та пропагандисти продовжують повідомляти про деякі поступи на Куп’янському напрямку. Проте в Інституті вивчення війни (ISW) зазначають, що візуальних доказів окупанти не мають.

На Лиманському напрямку наступальні дії ворога тривають відразу в кількох районах: на південь від Масютівки, на Новоселівське, Джерельне, Райгородка, Кармазинівка та у Серебрянському лісництві.

На Бахмутському напрямку наші захисники відбили атаки противника на південно-західній околиці Кліщіївки.

Авдіївський напрямок. Тривають важкі боїв районі Первомайського

На Мар’їнському напрямку наші воїни продовжують стримувати наступ російських військ в районах Новомихайлівки та Мар’їнки.

На Мелітопольському та Бердянському напрямках Сили оборони України продовжують ведення наступальної операції закріплюються на досягнутих рубежах.

На Запорізькому та Херсонському напрямках противник зосереджує основні зусилля на недопущенні подальшого просування наших військ. Здійснив безуспішні спроби відновити втрачене положення у районі північніше Приютного. Тривають спроби ЗСУ покращити тактичне положення біля Роботиного.

  Рашисти звезли на Запорізьку АЕС працівників із шести російських атомних станцій. Це можуть бути фахівці з Балаковської, Калінінської, Курської, Нововоронезької, Ростовської та Смоленської АЕС. Усе через те, що українські фахівці не йдуть на співпрацю з окупантами. Про опір персоналу повідомляв і «Енергоатом», повідомляє Центр національного спротиву.

  Україна почала ефективно використовувати касетні боєприпаси на полі бою. Про це заявив координатор Ради національної безпеки Білого дому Джон Кірбі. “Вони використовують їх належним чином, вони використовують їх ефективно”, – зауважив представник Білого дому.

  Після вчоращньої Заяви Міноборони України про необхідність дотримання вільного судноплавства, рашистськи пропагандисти почали обізвали українців “піратами Чорного моря”. Себе вони, зрозуміло, піратами не вважають. Блокада українських портів і мінування фарватерів, обстріли портової інфраструктури – це все “благодійні акції” від ЧФ РФії.

  Акцент західної допомоги Україні останнім часом значно змістився у бік ремонту та обслуговування вже поставленої техніки, заявив заступник міністра оборони США Вільям Лапланте – для цього в Європі вже готуються ремонтні цехи, пише Politico. ЗСУ хвалять Bradley, частину пошкоджених БМП вже відремонтували, повідомило The Washington Post.

  А ще сьогодні день народження у грози ращистів песика Патрона – йому виповнилося 4 роки.

НАГАДУЄМО:

Триває 512 доба широкомасштабної збройної агресії російської федерації проти України, – Часопис війни