Часопис війни – 511 доба

  Триває 511 доба війни. Противник зосереджує основні зусилля на Куп’янському, Лиманському, Бахмутському, Авдіївському та Мар’їнському напрямках. Минулої доби відбулось понад 20 бойових зіткнень, інформує пресслужба ГШ ЗСУ. Разом з тим ЗСУ продовжують ведення наступальної операції на Бахмутському, Мелітопольському та Бердянському напрямках.

  “У всій Північній операційній зоні найгарячішими залишаються Чернігівський та Сумський напрямки. Російські окупанти гатять по нашій території з РСЗВ, артилерії та мінометів, завдають удари з повітря. Також помічені намагання противника застосовувати диверсійно-розвідувальні групи”,  – заявив Командувач Об’єднаних сил ЗСУ генерал-лейтенант Сергій Наєв  Проте він зауважив, що наші військові з ОК “Північ” повністю готові відбивати будь-які атаки з боку рф.

“Наступ ворога на Куп‘янському напрямку наразі безуспішний. Бої тривають, але ініціатива вже на нашому боці”, – написала Ганна Маляр у Telegram.

  “Щодо скупчення 100 000 рашистів на Купʼянському напрямку, то воно там вже давно. А з 900 танків більшість — стара радянська техніка”, — заявив речник Східного угрупування ЗСУ Сергій Череватий.

На Бахмутському напрямку наші війська продовжують вести наступальні дії північніше та південніше міста Бахмут. В ході ведення бойових дій російські окупанти вимушено відступили з позицій північно-східніше Оріхово-Василівки. Наші воїни мають частковий успіх, закріплюються на досягнутих рубежах. Противник чинить потужний опір. Тривають важкі бої. ЗСУ nfrj; мають успіх біля Кліщіївки/

  “На північному фланзі сьогодні тривали бої. Ворог намагається повернути втрачені позиції. Нашим бійцям доводиться мати справу зі щільним замінуванням та інтенсивним ворожим вогнем”, – написала Маляр у Telegram.

  ЗСУ ведуть тяжкі бої за Старомайорське на Донеччині, повідомив речник Таврійського напрямку Валерій Шершень. Перевага на боці українських бійців. Також наші воїни продовжують наступальну операцію на Мелітопольському і Бердянському напрямках.

  На окупованому Криму горить і детонує склад боєприпасів на полігоні у м. Старий Крим, повідомив рашистський гауляйтер Сергій Аксьонов. Вибухи чути за 20 км від місця пожежі у Феодосії. Частково перекрито рух трасою «Тавріда». Від найближчої точки фронту до Старого Криму всього 230 км.

  Велика Британія розбирає і вивчає російську техніку, захоплену в Україні, повідомив Головнокомандувач ЗС адмірал Тоні Радакін для Sky News. Це роблять з метою дізнатися більше про те, як захиститися від гіпотетичного майбутнього нападу. Звісно, цю інформацію передають і Україні.

  Генерал США Марк Міллі заявив, що міжнародною коаліцією було підготовано 17 бригадних бойових груп, які в сумі налічують понад 63 000 військовослужбовців для контрнаступу України. “На мій погляд, це далеко не провал. Занадто рано робити такий висновок… Це буде довго. Це буде важко. Це буде криваво”, – так Міллі прокоментував контрнаступ.

НАГАДУЄМО:

Часопис війни, 510 доба – головні події на фронті