Часопис війни – 499 доба

Триває 499 доба доба війни російської федерації проти України. Пресслужба ГШ ЗСУ інформує, що ворог і надалі зосереджує основні зусилля на Лиманському, Бахмутському, Авдіївському та Мар’їнському напрямках – протягом минулої доби відбулось 30 бойових зіткнень.

  “Наші сили оборони так потужно б‘ють ворога на сході, що на деяких напрямках їхні військові почали залишати позиції цілими підрозділами. Але ставки настільки зросли, що ворог почав використовувати «загороджувальні загони» і  зброєю, направленою у спини своїм, намагаються забезпечити стійкість війська. Найгарячіше на сході зараз на Лиманському і Бахмутському напрямках”, – повідомила Ганна Маляр.

На Лиманському напрямку протягом доби, за підтримки авіації, противник робив спроби витіснити наші війська із займаних позицій в районі західніше Кармазинівки.

На Бахмутському напрямку, під щільним вогнем авіації та артилерії противника, наші захисники успішно відбили атаки противника в районі населеного пункту Берхівка. Ворог міцно тримається за зайняті ним позиції. речник Східного угруповання військ Череватий повідомляє, що у районі Кліщіївки зараз тривають важкі бої. Рашисти намагалися наступати за залізницею, що на північ від Новоселівського, але наштовхнулися на 103 ОБрТрО. 

На Авдіївському напрямку Сили оборони продовжують стримувати наступ російських військ в районі Первомайського.

Наші захисники відбили усі ворожі атаки в районі міста Мар’їнка.

На Шахтарському напрямку противник вів безуспішні наступальні дії в районі Новомихайлівки.

На Запорізькому та Херсонському напрямках противник зосереджує основні зусилля на недопущенні просування наших військ.

Міжнародн спостерігачі.

   В України зараз більше танків, ніж у Росії, пише Bloomberg. Після 16 місяців війни баланс сил змінився. Bloomberg вважає, що на даний момент в України близько 1500 танків (987 до повномасштабного вторгнення), а в Росії 1400 танків (3400 до повномасштабного вторгнення). Мабуть, порахували в цей звіт і ті танки, що нам пообіцяли, але які до нас ще не доїхали.

Правозахисна організація Human Rights Watch закликала Україну та рф не використовувати касетні боєприпаси. Нібито через них загинуло чимало цивільних. Про це огранізація пише у своєму черговому звіті. Там просять адміністрацію Джо Байдена не передавати таку зброю ЗСУ. ~120 країн світу підписали заборону про використання касетних боєприпасів, але до цього списку не входять США, Україна та росія.

НАГАДУЄМО:

Часопис війни – 498 доба