Часопис війни, 496 доба – загальний огляд подій на фронті

 Триває 496 доба доба війни російської федерації проти України. Пресслужба ГШ ЗСУ інформує, що протягом доби на фронті відбулось  40  бойових зіткнень.

  “Понад 180 000 окупантів зосереджено на східному фронті. Найбільше — 120 000 солдатів на Лимано-Купʼянському напрямку, — заявив спікер Східного угруповання Сергій Череватий. “Ворог завдає потужних ударів по позиціях наших захисників: в середньому кожні 70 хв”, — повідомила заступниця міністра оборони Ганна Маляр.

Лиманський напрямок. Тривають локальні бої в Серебрянському лісництві, спроба ворога наступати з Червонопопівки на Невське зазнала невдачі.

На Бахмутському напрямку обстановка знову загострилась. Тривають бої біля Берхівки та на захід від Кліщіївки.
Ганна Маляр в Телеграм пише: «Триває двобій за перехоплення ініціативи. Сьогодні і ворог намагався наступати на цьому напрямку, але безуспішно. І наші сили оборони – мали певний успіх. Втім, ситуація змінюється дуже стрімко. Контроль над одними і тими ж позиціями може двічі за добу втрачатись та відновлюватись. Ворог активно реагує на всі наші дії та створює на загрозливих напрямках по три лінії оборони. На південному фланзі в районі Кліщіївки, наші війська з боями, але просуваються. Натомість на північному фланзі тривають бої.

  В самому Бахмуті також неспокійно. Ворог у місті постійно веде вогонь, намагається зірвати нашу логістику та завдати нам максимальних втрат.Водночас наші оборонці не дають ворогу пересуватись по місту та вражають вогнем позиції ворога».

Авдіївський напрямок. Ворог продовжує штурмувати Авдіївську дугу зі сходу. В Первомайському ситуація стабільна, ворог не закінчується. Ситуація на кар’єрі біля Володимирівки на доуточнені.

Бердянський напрямок — тривають зіткнення південніше Рівнополя.

Запорізький напрямок — ситуація в Лугівському виявилася не на нашу користь. Були успішні дії ЗСУ, але ворог зумів змусити наші сили відійти на вихідні позиції.

Таврійський напрямок — без змін.


Думки авторитетних військових.

  “Контрнаступ — це надзвичайно складна операція, і те, як українці її проводять, заслуговує на похвалу, — глава Військового комітету НАТО, адмірал Роб Бауер. Українські військові стикаються з оборонними перешкодами глибиною до 30 км, коли вони намагаються прорвати російські лінії”, – зазначив голова Військового комітету НАТО. Бауер додав, що українські сили не повинні зазнавати тиску чи критики за те, що вони не рухаються швидше: “Це дуже, дуже важкий час для них”.

  “Контрнаступ України не зупиняється, однак він буде довгим та кровопролитним”, – генерал армії США Марк Міллі. Міллі також додав, що цей наступ буде дуже важким і він може потребувати немало часу: “українські військові просуваються неухильно, свідомо прокладаючи собі шлях через дуже складні мінні поля, 500 метрів на день, 1000 метрів на день, 2000 метрів на день, і так далі”.

НАГАДУЄМО:

Часопис війни, 495 доба – загальний огляд подій на фронті і в тилу