Часопис війни, 477 доба – огляд подій на фронті

Триває 476  доба широкомасштабної збройної агресії російської федерації проти України. За інформацією пресслужби ГШ ЗСУ протягом минулої доби відбулось 49 бойових зіткнень. Важка ситуація в Білогорівці (Л) та Мар’їнці. Спостерігається тенденція до падіння темпів бойових дій. 

  ВСУ ще не розпочали контрнаступ, а проводять наступальні дії, щоб виявити слабкі місця окупантів, заявив М.Подоляк. За його словами, це дозволяє просуватися вперед і створювати панічну настрій у російській армії. Одна з цілей – знищити якнайбільше живої сили та техніки російських військ. При цьому поступово просуваються у рамках тестового режиму, тобто українські бійці шукають прогалини в обороні.

На Лиманському напрямку  противник вів безуспішні наступальні дії в районі Веселого. Погіршується ситуація в Білогорівці (Л).  Рашисти постійно туди підтягують резерви і серйозно налаштовані захопити населений пункт.

На Бахмутському напрямку протягом минулої доби противник вів безуспішні наступальні дії біля Ягідного та Берхівки. Тривають бої на захід і північний захід від Кліщіївки.

На Авдіївському напрямку противник проводив наступальні дії у напрямку Авдіївки, успіху не мав.

На Мар’їнському напрямку наші захисники відбили усі атаки противника в районі міста Мар’їнка. Ворог намагається закріпитися західніше центру міста, має частковий успіх.

На Вугледарському  напрямку ЗСУ просунулись у бік противника до одного кілометра, повідомив прес-центр Сил Оборони Таврійського напрямку.

На Запорізькому напрямку. Гендиректор МАГАТЕ Рафаель Гроссі (на фото) розпочав візит на тимчасово окуповану Запорізьку АЕС.

Схоже, знову буде висловлена “чергова стурбованість”.

На Херсонському напрямку противник обороняється. 

В очікуванні наступу.  Україна задіяла лише 3 із 12 бригад у контрнаступі, вирішальна битва ще попереду, пише Reuters. Обидві сторони прагнуть виснаження ресурсів противника. У ЗСУ вже немає стратегічної раптовості, але є тактична раптовість.

  Основна лінія Російської оборони має глибину 10-15 кілометрів. ЗСУ завдали ряд ударів по російських окупантах, звільнивши 7 населених пунктів, втративши до 15% своїх машин Bradley і кілька відсотків Leopard. Проте своєчасне постачання Заходу може покрити ці втрати.

  Якщо вірити виданню, у нас у запасі залишається ще 9 бригад для наступу, а це не менше 32 тис. осіб та не менше 837 одиниць танків, які можуть бути застосовані на будь-якому напрямку.

На Росії розпочалося знущання над українськими військовополоненими під назвою “суд над 22 полоненими азовцями” (на фото). Із 22 українських військовополонених, вісім – жінки, які працювали кухарями у батальйоні «Азов». Суд щойно розпочався, але рашистські ЗМІ вже повідомили вирок – нашим захисникам загрожує від 15 років до довічного ув’язнення.

  10 червня 2023 року під час удару по штабу рашистів на Херсонщині було “видано квиток на концерт Кобзона” заступнику начальника поліції м.Воронєж Сєргєю Постовалову. (ФОТО)

Мобілізація на Росії. Явних ознак підготовки до проведення чергової хвилі масштабної мобілізації не фіксується, заявив заступник начальника Головного оперативного управління Генерального штабу Збройних Сил України генерал Олексій Громов під час брифінгу у Military Media Center.

  «Ймовірно, це обумовлено зростаючою обізнаністю російського суспільства про серйозність власних втрат в Україні і неготовність навіть бідніших верств населення, які склали основу попередньої минулорічної мобілізаційної хвилі, брати участь у війні», – зазначив генерал.

  Крім того, заступник начальника Головного оперативного управління ГШ ЗСУ повідомив, що традиційно влада кремля поповнення намагається вирішити за рахунок найманців з числа ув’язнених, та громадян інших держав, які “затримались” на території РФії.

Європарламент назвав терактом підрив греблі Каховської ГЕС та засудив дії Росії.

НАГАДУЄМО:

Часопис війни, 476 доба – огляд подій на фронті