Часопис війни: 386 доба

  Триває 386 доба війни. Через неспроможність здолати Сили оборони України, російська федерація застосовує тактику терору. Здійснює обстріли населених пунктів, тим самим грубо порушує норми Міжнародного гуманітарного права, пише Генштаб ЗСУ.

  Загальний темп російських операцій в Україні, мабуть, знизився, порівняно з попередніми тижнями. На думку Інституту вивчення війни, настання окупантів, ймовірно, наближається до кульмінації, якщо ще не досягло кульмінації в Луганській області. На цій ділянці фронту успіхи росіян є мінімальними, стверджують експерти.

  За інформацією  DeepState  станом на 15 березня 2023 року на фронті маємо наступну ситуацію. 

  Сватівський напрямок. Тривають локальні бої на ділянці від Площанки до півдня Діброви. Ворог продовжує втрачати особовий склад та техніку в Гряниківці. 

  Бахмутський напрямок. Ситуація в місті залишається важкою, проте суттєвих змін за добу не зафіксовано. Тривають запеклі бої як у місті, так і довкола нього. В самому місті ситуація настільки складна, що відобразити точну лінію зіткнення практично неможливо. Противник безуспішно намагався закріпитися в лісосмузі на півночі Бахмута. Існує досить суперечлива інформація про бої в районі Хромового.

  “Вагнерівцям” у боях за Бахмут може надійти підмога. Противник планує кинути в бій 2-у мотострілецьку дивізію або озброєні формування, перекинуті з інших ділянок фронту, попередили в Інституті американського вивчення війни (ISW).

  Як повідомив старший військовий радник британської делегації в ОБСЄ Ян Стаббс, війська Росії зазнали величезних втрат при загальному просуванні приблизно на 25 кілометрів. “З травня минулого року тільки в районі Бахмута було вбито і поранено від 20 до 30 тисяч “вагнерівців” і військових регулярної армії Росії. За кожен кілометр росія втрачає понад 800 одиниць живої сили вбитими та пораненими”, – сказав він.

  Авдіївський напрямок. Неподалік Невельського ворог поніс серйозні втрати і відійшов з раніше зайнятих рубежів. Тривають бої в Мар’їнці та біля Авдіївки.

  Запорізький напрямок. Відновилися зіткнення в районі Нестерянка-Новопокровка. Судячи з відео, які є у загальному доступі, відбуваються зіткнення і з обох сторін є втрати в техніці.

  Таврійський напрямок — без змін.

НАГАДУЄМО:

Часопис війни: 385 доба