Часопис війни: 375 доба (КАРТА)

  На початок 375 доби війни ворог зосереджує основні зусилля на веденні наступальних дій на Куп’янському, Лиманському, Бахмутському, Авдіївському та Шахтарському напрямах. На інших напрямах РФ стоїть у обороні. “Протягом минулої доби нашими захисниками було відбито понад 130 атак противника на зазначених напрямках”, – повідомив Генеральний штаб.

  Систематична відсутність конкретики у повідомленнях пресслужби ГШ ЗСУ змушує використовувати інформацію з інших джерел. За минулу добу приблизна ситуація на лінії фронту має наступний вигляд:

Сватівський напрямок. Тривають бої в лісах Кремінної, біля Макіївки та Площанки. Більш точна інформація відсутня.

Бахмутський напрямок. Ворог продовжує витісняти ЗСУ із Забахмутки. Тривають спроби російських окпантів наступати на Богданівку, Оріхово-Василівку та Дубово-Василівку. Посилилася артилерійська активність противника. Лінія зіткнення на півдні Бахмута та біля траси на Костянтинівку змін не зазнала. Рашисти намагаються досягти успіху в районі Білогорівки (Л), але точна ситуація там невідома.

  Офіційні військові джерела повідомляють про те, що масового відходу із Бахмута не відбувається. ЗСУ продовжують обороняти місто, крім того відбуваються стабілізаційні заходи. Схоже, що рашисти вирішили не просто оточити місто, а й зробити широку горловину, щоб збільшити ризик втрат особового складу ЗСУ під час відступу з міста.
Авдіївський напрямок. Тривають важкі запеклі бої біля Красногорівки та біля траси. Точна інформація відсутня. В районі Водяного-Первомайського рашисти не полишають спроб покращити своє тактичне становище.

   Американський військовий оглядач Чак Пфаррер в Twitter опублікував мапу бойових дій та повідомив, що підрозділи ЗСУ, що воюють на Бахмутському напрямку, здійснили контрнаступну операцію на південний Захід від Івановського і увійшли до бойової зіткнення з противником біля захопленого населеного пункту Клещіївка.

  Ннайважчі бої тривають в районі, де знаходиться літак. Район Собачівки та Забахмутка без змін, йдуть дуже важкі бої, вулиця Патріса Лумумби – вагнера намагаються сконцентрувати увагу там. На півночі Бахмуту вагнера в цілому перейшли в оборону, ЗСУ контратакують по всьому напрямку.

Запорізький та Таврійський напрямки – без змін.

  Керівництво ЗС рфії почало втрачати контроль над “козацькими батальйонами” на полі бою, інформує ГШ ЗСУ. В районі Вугледара рашистський козачий батальйон “Стєпь/Тігр”, командування підрозділу вкрай незадоволене керівництвом Росії, почав ігнорувати взаємодію із армійськими підрозділами.

  Через брак боєприпасів командування Росії відправляє мобілізованих на штурм із саперними лопатами, повідомила британська розвідка. Так, наприкінці лютого 2023 року групі мобілізованих резервістів Росії наказали атакувати укріплений бетонний пункт ЗСУ з вогнепальною зброєю та шанцевим інструментом.

  Британські розвідники вважають, що летальність саперних лопат серед на росії занадто міфологізована, а їх постійне використання як зброї, підкреслює низькотехнологічність бойових дії росіян. Згідно з останніми даними розвідки, спроби вступити із ЗСУ у ближній бій почастішали. Ймовірно, це результат того, що командування зс рф продовжує гнати піхоту в наступ із меншою підтримкою артилерії.

НАГАДУЄМО:

Часопис війни: 374 доба