Часопис війни: 168 доба

чаоспис

  Рашисти намагаються наступати на окремих ділянках фронту, але ЗСУ їх стримують завдаючи значних втрат, інформує пресслужба Генштабу ЗСУ.


Харківський напрямок.  Російські окупанти провалили наступ в районі Ветеринарне – Уди. Тривають бої в напрямку Байрак – Гусарівка.


Бахмутський напрямок. ЗСУ подавили штурми рашистів в районах Новолуганське – Спірне, Володимирівка – Яковлівка, Стряпівка – Соледар.


Авдіївський напрямок. Ворог провалив наступи в районах Мінеральне – Авдіївка та Спартак – Авдіївка. Намагається відновити наступ у напрямку Донецьк – Піски.

 

  “Влада ЛНР” схиляється до того, що не відновлюватимуть місто Попасна, воно зруйноване практично повністю. Про це заявив гауляйтер Пасічник.

 

На Волинському та Поліському напрямках ситуація змін не зазнала. У Білорусь завезли нову партію ракет для ЗРК С-300/400, – Білорусь Гаюн. Вчора в аеропорт “Гомель” прилетів Іл-76 ВКС РФ. Пізніше з Гомеля було помічено проїзд підйомного крана та двох тралів, які перевозили по 4 ракети для ЗРК С-300/400. Не виключено, що ракети перевозяться на аеродром Зябрівка, де зосереджені сили ЗС РФ. Також зафіксовано перекидання ракет з боку Гомеля у Мозир.

 

На інших напрямках рашисти з артилерії та ракетних систем продовжують обстрілювати позиції ЗСУ, помешкання мирних громадян та інфраструктуру населених пунктів.

 

В Азово-Чорноморському басейні та Середземному морі у ворога на бойовому чергуванні знаходяться:

  • Чорне море – 2 ворожих носії крилатих ракет “калібр”, (один малий ракетний корабель проєкту 21631; один фрегат проєкту 11356), сумарний залп яких складає 16 ракет;
  • Азовське море – комунікації продовжують контролювати до 4 кораблів та катерів;
  • Середземне море – 5 носіїв крилатих ракет “калібр”;

   За добу, в інтересах РФії прохід Керч-Єнікальською протокою здійснили:  до Азовського моря – 47 суден, з них 9 суден рухались з протоки Босфор;  до Чорного моря – 17 суден, з них 6 суден продовжили рух у напрямку протоки Босфор. Прохід морем здійснюється з вимкненнням системи автоматичної ідентифікації (AIS) на цивільних суднах в акваторії Азовського моря, рф продовжує порушувати Міжнародну конвенцію з охорони людського життя на морі 1974 р. (SOLAS).

  Вчора, 09.08.2022 року, на військовому аеродромі біля м.Саки (Кримський півострів) відбулося одночасне “самозагоряння” 9 рашистських літаків. Наслідком “інциденту” сталася невеличка “бавовна”, від якої в радіусі кілометра повибивало у вікнах скло, інколи, навіть, разом із рамами.

 

   Військове керівництво РФії не звинувачує ЗСУ в ударах по військовій авіабазі у Новофьодорівці, бо це рівнозначно визнанню абсолютної неефективності власної системи ППО. Щось подібне вже було із крейсером “Москва”. Про це пише Інститут вивчення війни (ISW).

 

  Ще одна “бавовна” сьогодні вранці трапилась у російському Єйську, який знаходиться на березі Азовського моря. Там горить нафтосховище. Єйськ є важливим логістичним пунктом звідки рашисти підвозить БК та нафтопродукти “іхтамнєтам”. Про причини пожежі наразі не повідомляється, але, скоріше за все, пожежу теж спричинило “паління поза межами відведених місць”.