Британська армія замовила безпілотні вантажні автомобілі Rheinmetall Mission Master

Британські збройні сили замовили чотири амфібії 8×8 Rheinmetall Mission Master (UGV). Ці безпілотні наземні транспортні засоби, що призначені для перевезення вантажів, стануть частиною програми роботизованого взводу в Сполученому Королівстві. Чотири автомобілі Mission Master Cargo будуть поставлені протягом весни 2020 року. Крім того, до обсягу поставки входять дві системи нош, які можна інтегрувати в вантажний автомобіль лише за 60 секунд.

Робототехнічний комплекс (РТК) від «Рейнметалл» базується на універсальному колісному шасі з необхідними характеристиками. Шасі має вантажну площадку, придатну для монтажу різного оснащення. На ньому можуть бути встановлені засоби перевезення вантажів, оптичні системи або різноманітне озброєння. Монтаж цільових модулів не пов’язаний з переробкою самого шасі, хоча готові машини можуть помітно відрізнятися одна від одної. Максимальне корисне навантаження – 600 кг. При цьому деякі модулі помітно легші й залишають деякий запас вантажопідйомності.

Платформа виконана у вигляді компактної чотиривісної машини і має впізнаваний зовнішній вигляд. Усередині корпусу поміщаються силова установка неназваного типу та апаратура керування. Шасі комплектується набором відеокамер для водіння, а також може оснащуватися лідаром (для світлового виявлення та визначення дальності). Бортова апаратура забезпечує постійний двосторонній зв’язок із оператором, а також дозволяє підключати різні цільові навантаження і керувати нею дистанційно.

Шасі Mission Master на шосе розвиває швидкість до 40 км/год. Машина може плавати шляхом обертання коліс, розганяючись до 5 км/год. Управління та зв’язок здійснюються за допомогою переносного пульта. Всі функції РТК контролюються одним оператором.

Mission Master Cargo – найпростіший варіант дооснащення шасі. Він розглядається як «мул» і призначений для перевезення різноманітних вантажів. Корисне навантаження розміщується безпосередньо на даху корпусу або на додаткових рамах-багажниках кількох версій. Такі пристрої можуть кріпитися по бортах або над дахом – залежно від типу вантажу і поставленого завдання.

При цьому спорядження, боєприпаси тощо пропонується перевозити на даху і в бортових пристроях із рам і ременів, що утримують. Mission Master Cargo також може працювати як санітарний транспорт. Для евакуації лежачих поранених використовується пара нош на поздовжніх кошиках на даху. Безпека пораненого забезпечується прив’язними ременями і пристроями, що його утримують.

 

За матеріалами Арміяinform