Бойові дії в Судані тривають 17 день, – Al Jazeera

  На 17 день конфлікту ворогуючі угруповання в Судані, попри власні заяви про продовження перемир’я, не припиняють вести бойові дії.  Хаос, мародерство та гуманітарна криза змушують тисячі людей тікати з країни, пише Al Jazeera.

  «Люди тікають з Хартума не лише через гуманітарну ситуацію, випадкові обстріли та авіаудари, а й через мародерство мирних жителів на вулицях і навіть у їхніх будинках», – розповів суданський журналіст Мохамед Аламін Ахмед, який перебуває в Хартумі.

  Щонайменше 512 людей було вбито і 4193 поранено під час бойових дій, хоча реальна кількість загиблих, ймовірно, набагато вища. Понад 5000 людей втекли в безпечне місце на кораблях Саудівської Аравії, які перетнули Червоне море з Порт-Судан. Супутникові знімки показали довгі автобусні колони на кордоні з Єгиптом, в той час як ООН заявила, що десятки тисяч людей втікали до Чаду, Південного Судану, Ефіопії та Центральноафриканської Республіки. За даними ООН, близько 75 000 людей було переміщено внаслідок бойових дій.

  Після того, як одна зі сторін, що воює захопила лабораторію, що містить збудники кору, холери та інші небезпечні матеріали, у столиці Судану Хартумі, існує «високий ризик біологічної небезпеки». Про це заявила Всесвітня організація охорони здоров’я.

  Через хаос під час боїв із в’язниці “зник” розшукуваний Міжнародним кримінальним судом, скинутий після 30 років правління суданський президент Омар аль-Башир. Одна зі сторін конфлікту заявила, що він в безпечному місці, а інша стверджує, що його звільнили.
Сьогодні, у понеділок, Єгипет скликав зустріч постійних делегатів Ліги арабських держав для обговорення ситуації в Судані.

НАГАДУЄМО:

Російські пілоти у Сирії намагаються спровокувати пілотів США на Dogfight