«З Путіним взагалі не варто домовлятись, бо це взагалі неможливо!», – сказав один західноєвропейський політик.
Після обрання Майї Санду президентом сусідньої республіки Молдова, ми стали свідками одразу кількох цікавих її «меседжів».
Спочатку пані президент Майя Санду заявила, що з території Придністров’я має бути виведена оперативна група російських військових і вивезено їхню зброю. Санду зазначила, що стосовно оперативної групи РФ в Придністров’ї ніколи не було домовленостей з боку Молдови. Новий президент Молдови висловилася за заміну російських миротворців на місію цивільних спостерігачів під егідою ОБСЄ. Це вже щось реально нове і цікаве.
Придністров’я, 60% жителів якого складають росіяни й українці, почало вимагати виходу зі складу Молдови ще до розпаду СРСР. Одна з причин полягала в тому, що у складі Молдови ця територія опинилась внаслідок радянської політики “поширення радянської влади” на Східну Молдову, яку Румунія «під шумок» захопила в 1918 році. Тоді, на території УРСР, і була створена Молдавська АРСР – така собі «ЛуганДонія» 30-тих років минулого століття. В літку 1940 року Сталіну вдалося «віджати» у Румунії Східну Молдову «назад». АРСР трансформувалася на «повноцінну» Молдавську РСР. До «Перебудови» народ боявся рота розкривати проти такого «рішення партії». А от після розвалу СРСР, у 1992 році, коли влада Молдови спробувала «навести свій порядок» в країні, у «конфлікт» “раптом” втрутилися російські військові. З того часу Придністров’я стало фактично непідконтрольною Кишиневу територією, як маріонеткові ЛНР та ДНР. Сьогодні «мир в зоні конфлікту» підтримують 402 російських військовослужбовця, 492 «придністровських», 355 молдовських і 10 військових спостерігачів від України.
Наступна заява, озвучена Санду, стосувалася намірів президента Молдови встановити хороші відносини з Росією: «Я буду працювати над встановленням хороших відносин з Росією, у нас є дуже серйозна повістка для роботи з цією країною. Ми хочемо відкрити експорт в Росію, подбати про наших громадян, які працюють там». Президентка Молдови зазначила, що готова зустрітися з усіма, хто допоможе їй в вирішенні подібних питань, повідомляє РІА «Новості».
Також президентка не стала заплющувати очі і проявила принциповість після виявлення деяких «пустощів» чиновників республіки. Уряд Молдови схвально поставився до відкликання Андрія Нєгуца з посади посла республіки Молдова в РФії після скандалу з контрабандою анаболіків на молдовсько-українському кордоні. Про це заявив прем’єр-міністр країни Іон Кіку в середу, 09 грудня 2020 року.
06 грудня 2020 року машину з дипломатичними номерами, що належить молдавському посольству в Росії, зупинили на молдавсько-українському кордоні при спробі вивезення великої партії анаболіків. Контрабанду було виявлено у вантажному відсіку мікроавтобуса при виїзді з країни через митний пост «Паланка», уточнює «Газєта.ру».
І останнє. Коли 73 відсотки виборців голосували в Україні за Зеленського, більшість із них, скоріше за все, дійсно вірила в те, що Володимир Олександрович буде на роботу їздити на велосипеді, як це робив його кіногерой. Президент Естонії навіть подарувала президенту України вєлік… Майя Санду вирішила, що може дістатися роботи пішки під зонтиком.
Нагадуємо: