Азербайджанські війська взяли під контроль Лачинський коридор

  Азербайджанські війська взяли під контроль місто Лачин та Лачинський коридор в Нагірному Карабаху, повідомили російські ЗМІ. Це було частиною мирних домовленостей між Азербайджаном та Вірменією за посередництва Росії після війни восени 2020 року.


  Місто Лачин та сусідні села з 1992 року входили до невизнаного Нагірного Карабаху і знаходилися під контролем вірменських збройних сил. Через ці населені пункти проходила єдина автомобільна дорога, яка звʼязувала Вірменію зі столицею так званої НКР містом Ханкенді (воно ж – Степанакерт). 

 

Заставка НАГАДУЄМО

  Після війни 2020 року Лачинський коридор почали контролювати російські військові. У межах мирних домовленостей ця дорога мала перейти під контроль Азербайджану. Натомість азербайджанці пообіцяли збудувати нову дорогу від Ханкенді до Вірменії і в серпні 2022 року відзвітували, що обіцянку виконали – будівництво дороги завершили. 25 серпня 2022 рку російські військові почали розбирати блокпости в Лачинському коридорі та переносити їх на нову дорогу.


  Тим часом вірменське населення масово залишає місто Лачин та сусідні села. У Вірменії біженцям пообіцяли тимчасове житло. На територіях, які ще знаходяться під контролем невизнаної НКР, занепокоєні, що Азербайджан отримавши контроль над Лачинським коридором швидко і остаточно “вирішить долю НКР”.

 

Заставка НАГАДУЄМО