АНОК та ОКА не зважають на страждання українців – спорт поза політикою

  Асоціація національних олімпійських комітетів Африки (АНОК) та Олімпійське консульство Азії (ОКА) підтримали ідею участі рашистських спортсменів у Олімпіаді та міжнародних змаганнях. В АНОК повідомили, що її члени «одностайно прийняли рішення підтримати участь російських та білоруських спортсменів у всіх міжнародних змаганнях».

  Африканська асоціація заявила, що її рішення узгоджується з позицією МОК та особисто з позицією його президента Томаса Баха. Варто «дозволити російським та білоруським спортсменам брати участь в Олімпійських іграх 2024 року в Парижі в умовах повного нейтралітету без будь-яких ідентифікаційних знаків», – йдеться в заяві.

  У відповідь на заклик заборонити спортсменам Москви та Мінська брати участь у міжнародних спортивних змаганнях через війну, оприлюднену 20 лютого 2023 року представниками США та 30 інших країн-однодумців, Міжнародний олімпійський комітет розпочав полеміку.

  МОК оприлюднив багатоетапний план участі російських та білоруських спортсменів у літніх Іграх 2024 року в Парижі та Зимових іграх 2026 року в Мілані, але як нейтральні сторони (замість того, щоб змагатися від імені та символіки своєї країни).

  Олімпійський саміт під головуванням президента МОК Томаса Баха одноголосно погодився прийняти ініціативу, запропоновану Олімпійським консульством Азії (ОКА) , що дозволяє спортсменам з росії та білорусі взяти участь у його змаганнях. ОКА розробляє спеціальну систему, яка дозволить росіянам кваліфікуватись на Олімпіаду через азійські змагання.

  У МОК вважають, що повна заборона на виступ російських та білоруських спортсменів є дискримінацією та суперечить Олімпійській хартії. Організатори Олімпіади-2024 у Парижі заявили, що дотримуватимуться рішення МОК допустити росіян та білорусів до змагань під нейтральним прапором.

  Про загибель українських спортсменів під час агресії рфії проти України, заяв у будь-якй формі щодо співчуття Україні,  чи засудження дій москви, не говорячи вже про конкретні кроки, – МОК, АНОК та ОКА робити вважають за непотрібне.

НАГАДУЄМО:

 

Україна може бойкотувати літню Олімпіаду-2024 в Парижі