Американські військові шоковані: виявляється так теж можна використовувати HIMARS (ФОТО)

  Тактика ЗСУ під час бойового застосування “M142 HIMARS” шокувала американських військових. Маючи дуже обмежену кількість пускових установок і занадто великий “об’єм роботи”, наші військові почали не возити на HIMARS із собою ракети, а ховати контейнери з ракетами у майбутніх місцях їхнього запуску. А самі пускові установки HIMARS «порожняком» переганяти до місць захованих ракетних «заначок».


  Контейнери з ракетами заздалегідь підвозяться в різні райони уздовж лінії фронту. Після прибуття “HIMARS” на місце стрільби, швидко здійснюється заряджання “касети”, а після “відстрілу” порожня американська «бричка» на максимально можливій швидкості переміщується в інше визначене місце.

 

  За добу одна установка, постійно переміщуючись, встигає кілька разів перезарядитися і наваляти російським окупантам.

 

  Таку тактику застосування під час війни “HIMARS” не використовувала ще жодна армія в Світі, яка має на озброєнні ці РСЗВ. Вона дозволяє трохи зекономити пального. А під час можливого ворожого влучання на HIMARS нічого не вибухне, бо там крім пального “одне залізо”.

 

  І головне – порожня HIMARS пересувається набагато швидше за “навантажену”. Варто також зазначити, що HIMARS заряджає себе сам і не має супроводжуючої машини заряджання, про знищення якої нещодавно повідомляли рашистські пропагандисти.


  Голова Об’єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі під час брифінгу в четвер, 21 липня 2022 року наголосив, що українські війська досить ефективно використовують HIMARS та аналогічні системи. Україна має чудових артилеристів, додав генерал.