Агресивний реваншистський режим Путіна формувався посупово, – Кулеба

  Росія часів Путіна стала не одразу тим агресивним реваншистським режимом, яким вона є сьогодні. Про це написав глава МЗС Дмитро Кулеба у статті для журналу Internationale Politik. Це стало можливим після того, як Світ десятиліттями відмовлявся бачити її справжнє обличчя.

  “Війні передували роки придушення свобод усередині Росії, роки отруйної пропаганди проти України та Заходу. Роки сліпоти на Заході щодо реального курсу Росії, мотивовані бажанням вести бізнес із Росією “як завжди”, – пише глава МЗС.

  Він також нагадує, що у ті роки “попередження України та інших країн Центральної Європи та Балтії безглуздо ігнорувалися”. Міністр визнає, що “Україна також поділяє частину відповідальності, включно з її “зигзагоподібною” зовнішньополітичною позицією, відсутністю рішучих реформ та послабленням збройних сил на початку століття… Але Україна прокинулася у 2014 році, і з того часу більше не засинала”, – вважає Кулеба.

 Але й сьогодні “низка європейських урядів та еліт продовжували заплющувати очі на справжні наміри Росії. “Північний потік – 2” та інші погані рішення, ухвалені під прикриттям “економічних” цілей, продовжували підживлювати російського монстра”.

  Ці стратегічні помилки накопичилися до критичної маси та призвели до “похмурого ранку 24 лютого 2022 року, коли зло обрушило на українців всю свою міць”, – наголошує Кулеба.

НАГАДУЄМО:

У зверненні Путіна до росіян проглядає страх за своє життя