12 років дали мешканцю Кременчука, який шпигував для ФСБ.

До 12 років позбавлення волі за державну зраду засуджено 57-річного кременчужанина Крюківським райсудом за обвинуваченням військової прокуратури Полтавського гарнізону.
Встановлено, що в липні 2014 року під час відпочинку в тимчасово окупованому Криму він встановив контакт та почав конфіденційне спілкування з працівниками Федеральної служби безпеки Російської Федерації. Завдання іноземної спецслужби виконував, маючи злочинний умисел, спрямований на нанесення шкоди суверенітетові, територіальній цілісності та обороноздатності України.

Так, протягом кількох років кременчужанин передавав ФСБ РФ інформацію щодо розвитку суспільно-політичної, соціально-економічної та військової ситуації в Полтавській області і в Україні в цілому. Зокрема «зливав» інформацію про осіб, що перебувають на військовому обліку у військових комісаріатах, що є службовою інформацією Збройних Сил України, а також списки добровольців і волонтерів регіону, які приймали участь в АТО/ООС.

Викрили шпигуна – колишнього працівника МВС України, військові контррозвідники СБУ під процесуальним керівництвом Головної військової прокуратури. Підозру у державній зраді йому було повідомлено 18 липня 2019 року. За місцем проживання агента правоохоронці виявили електронні носії інформації, на яких оброблялися та зберігалися зібрані матеріали, засоби зв’язку, що використовувалися ним для контактів з представниками ФСБ, комп’ютерну техніку, а також грошові кошти в іноземній валюті, у т.ч. російських рублях.

https://youtu.be/ot6rFLUSaUE

Свою вину в допомозі спецслужбі держави-агресора у проведенні підривної діяльності проти України визнав повністю. 57-річного шпигуна засуджено до 12 років позбавлення волі за ч.1 ст.111 Кримінального кодексу України (Державна зрада).