Зоотерапія для фронтовиків і волонтерів у Миколаєві: в ролі головного «консультанта» – собака Баді

 В Миколаєві пройшов тренінг для  учасників бойових дій і волонтерів, на якому активістів навчали прийомам і методам психологічної реабілітації фронтовиків за допомогою зоотерапії. Заняття, які організували  місцеві координатори програми психологічної підтримки,  проводили активісти  Вінницького волонтерського центру імені Олександри Бурбело.

 

 Активістів вчили застосовувати для психологічної реабілітації учасників АТО/ООС, внутрішньо переміщених осіб,  дружин ветеранів, підлітків та молоді тощо, зоотерапію. Сьогодні це  метод вважають одним із найефективніших для відновлення душевної рівноваги учасників бойових дій.

 

 Гості приїхали не самі, а привезли з собою восьмирічну вівчарку Баді. Її хазяйка Світлана Бевз, яка свого часу служила в 24-му окремому штурмовому батальйоні ЗСУ «Айдар» командиром зенітної установки, а нині працює викладачем у Вінницькому національному  технічному університеті, розповіла «НОВА» історію тварини.  Вівчарку вона вперше побачила під Старобільськом (Луганська область), де тоді дислокувався батальйон «Айдар». 

 

 «У Баді був хазяїн – «айдаровець» із Луцька Рустам Хамраєв. Але в червні 2014 року він загинув під час бою. Баді, наче людина, осиротила, хоча жила при батальйоні і всі її дуже любили, – пригадує С. Бевз. – Коли я її зустріла, якось так сталося, що вівчарка одразу прив’язалася до мене. Всю мою службу ми були разом… Коли я залишала батальйон, забрала її з собою додому у Вінницю. Правда, дехто з «айдарівців» ображався на мене, мовляв, Баді любимиця батальйону, тож хай залишається з хлопцями. На що я відповіла, що вона поміж всіх обрала мене…».

 

 Після повернення до мирного життя, жінка разом з чоловіком Сергієм Бурбелом почала викладати у Вінницькому НТУ, а вільний час подружжя присвятило волонтерській діяльності. Зокрема, психологічній адаптації учасників бойових дій, впровадивши в роботу таке нове поняття, як зоотерапія.  Головним «консультантом» на заняттях, які проводять активісти з Вінниці, стала вівчарка Баді. Напрочуд дружелюбна і позитивна собака, яка, як кажуть, на власній шкурі відчула страхіття війни – обстріли, голод, холод, втрати тих, хто про неї піклувався тощо, стала надійною помічницею подружжя під час проведення  реабілітації.

 

 «Баді – собака-волонтер! Вона завжди бере участь у сеансах психологічної реабілітації за допомогою зоотерапії. Ми возимо її  не тільки до дорослих, які потребують психологічної допомоги, але й до дитячих будинків, де діти залюбки з нею граються, забуваючи біль від втрати батьків…», – каже хазяйка собаки.

 

 Семінар у Миколаєві став черговим заходом, на якому волонтери з Вінниці на практиці продемонстрували можливості зоотерапії, передали фронтовикам і волонтерам приморського міста свій досвід проведення роботи по реабілітації вчорашніх воїнів. А Баді учасники семінару не безпідставно називали «найкращім реабілітологом, побратимом всіх «атовців», бойовою собакою…», яка  сприяє створенню теплої зустрічі, дружньої та повноцінної атмосфери побратимства і любові…

 

Олександр Брусенський, “НОВА – новини ветеранів: інформаційний портал для учасників АТО/ООС”

 

Нагадуємо: