Знищити українську державу і стерти саме поняття українського народу – Путін проговорився про справжню мету агресії

   Із вчорашньої заяви Путіна “на Валдаї” випливає, що війна, яку на росії називають “СВО”, є не чим іншим, як актом геноциду українського народу. Аналітики з Інституту вивчення війни  зазначають, що російський президент під час виступу в клубі Валдай продовжив відкидати факт існування окремої української нації. Він майже прямо вказав на справжню мету агресії – знищити українську державу та стерти саме поняття українського народу.


  “Президент Росії Володимир Путін продовжує відкидати ідею суверенітету України, що принципово несумісне із серйозними переговорами”, – пишуть американські військові аналітики ISW.


  «Заяви Путіна відкидають той юридичний факт, що Україна є повністю суверенною державою, що Російська Федерація визнала суверенітет України і що український народ існує як окрема нація», – додали аналітики та розмірковують над тим, що війни Росії проти України трансформувалися у геноцид українського народу.

 

  Наскрізною ідеєю всієї промови путіна була тема “переговорів”, які він пристрасно бажає здійснити та закінчити так зване СВО на тих умовах, які він може преставити росіянам як перемогу. Звертаючись до “вашингтонських господарів” Києва, які мають примусити Зеленського прийняти мир на умовах російського президента: Донбас та сухопутний коридор до Криму – це Росія/Новоросія.


  Путін намагається не акцентувати увагу на тому, що зараз саме росія почала програвати війну і “мірна ініціатива” виглядає не просто безглуздо, а смішно. Попереду для “колективного Путіна” маячить перспектива втратити контроль над частиною не тільки нещодавно анексованих, а й “споконвічних російських земель”.

 

Заставка НАГАДУЄМО

  В Вашингтоні також коментують промову Путіна. «В ній узагалі не було нічого нового, вона не вказує, що стратегічні цілі Путіна змінилися. Він не хоче, щоб Україна існувала як незалежна держава-нація», – заявила Карін Жан-П’єр, прес-секретар адміністрації Байдена. Очікувати, що він раптом одужає і визнає право України на незалежність  – марна справа.


 Президент США, коментуючи заяви Путіна про ядерну зброю, запитав: “Якщо він не має жодних намірів, чому він продовжує говорити про це? Чому він говорить про здатність застосувати тактичну ядерну зброю?…” “Але він може все це завершити, просто пішовши з України”, – сказав президент США.


  Очільник Пентагону Ллойд Остін під час презентації нової оборонної стратегії США заявив, що росія є гострою загрозою для Сполучених Штатів та їхніх союзників. Він перелічив ризики, які надходять від росії: це ядерні загрози, загрози крилатих ракет великої дальності, кібернетичні та інформаційні операції, контркосмічні загрози, хімічна та біологічна зброя, підводна війна та широкі кампанії в сірій зоні, спрямовані, зокрема, проти демократій.

 

Заставка НАГАДУЄМО