Зміни в отриманні статусу УБД – зареєстровано законопроект № 9141

  У Верховній Раді України зареєстровано законопроект №9141 про внесення змін до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» щодо спрощення процедури присвоєння статусу учасника бойових дій ветеранам війни.

  Наразі військовослужбовці мають низку перешкод для оформлення такого статусу, зокрема, через вимогу компетентних органів надати документи за переліком, частина з яких навіть може не бути передбачена діючим законодавством, збільшуючи бюрократичне навантаження на чиновників, пов’язане з отриманням статусу УБД.
  У законопроекті передбачається, що під час прийняття рішення про надання статусу таким особам відповідальні за присвоєння статусу органи (комісії, міжвідомчі комісії, структурні підрозділи з питань соціального захисту населення) за заявою особи або її представника МОЖУТЬ ВИТРЕБОВУВАТИ у відповідальних органів або осіб НЕОБХІДНІ ДОКУМЕНТИ, що є підставою для надання статусу, якщо такі документи не були подані на розгляд особою, щодо якої приймається рішення.

  Уточнюється, що відповідальний орган або особа, які володіють необхідними документами, зобов’язані надати відповідь на запит не пізніше, ніж через тридцять днів від дати його надходження. Тобто в разі ухвалення законопроекту, захисники мають подати заяву про отримання статусу учасника бойових дій, а обов’язок збирати необхідні папірці буде покладено на відповідних чиновників.

  Документи щодо отримання статусу УБД подаються до комісій з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій, які утворено у Міноборони. Комісії керуються вимогами до фотокарток, визначених Інструкцією про порядок видачі в Міністерстві оборони України посвідчень учасника бойових дій, нагрудних знаків “Ветеран війни ‒ учасник бойових дій” та листів талонів на право одержання ветеранами війни проїзних квитків з 50% знижкою їх вартості, затвердженою наказом Міністерства оборони України від 10 листопада 2022 року № 369, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 21 листопада 2022 року за №1441/38778, де зазначено, що для виготовлення посвідчення особою подаються дві кольорові фотокартки розміром 3×4 см на матовому папері, зображення обличчя має займати 65-70% фотокартки.

  Вимог щодо наявності або відсутності бороди на фотокартках, які подаються військовослужбовцями Збройних Сил України для виготовлення посвідчення учасника бойових дій не існує. Якщо таке трапляється, то це виключно “особисте бачення” деяких виконавців на місцях. Наявність або відсутність фотокарток, на яких обличчя з бородою чи ні, НЕ Є ПІДСТАВОЮ ДЛЯ ВІДМОВИ комісією у наданні статусу УБД військовослужбовцям.

  Адвокат Права

НАГАДУЄМО:

Звернення воєнкорів – українські журналісти вимагають від влади скасувати поділ на “своїх” та “не своїх” (ВІДЕОЗВЕРНЕННЯ)