Збитий рашистами БПЛА MQ-9 Reaper залишив не лише круги на воді

  Рашисти, ймовірно, дісталися місця, де зазнав аварії американський MQ-9 Reaper, інформує CNN. Видання з посиланням на двох чиновників США повідомляє, що росіяни дісталися місця краху, оскільки в Чорному морі у них базуються кораблі, зокрема, в кримських портах, а раніше в кремлі заявили про намір підняти збитий безпілотник.

  Проте речник Ради з нацбезпеки Білого дому Джон Кірбі не підтвердив дані про те, що росіяни були на місці аварії. Разом з цим він підкреслив, що США вже вжили заходів для того, щоб Росія не отримала будь-якої корисної інформації в ході дослідження уламків.

  Туреччина готова пропустити кораблі США через Босфор і Дарданелли, щоб забрати уламки БПЛА після інциденту в Чорному морі – міністр оборони країни Хулусі Акар. Невдовзі після вторгнення Росії в Україну Туреччина закрила прохід по Босфору та Дарданеллам для військових кораблів.

  Як зазначають аналітики, для того, щоб підняти з дна моря великий безпілотник, часто застосовуються військові кораблі або цивільні судна – так було в 2018 році, коли біля берегів Іспанії за допомогою судна USNS Arctic з дна підняли БПЛА RQ-4 Global Hawk.

  Максимальна глибина Чорного моря сягає 2210 метрів. Точні координати падіння дрону не розкривалися, але, за даними Національного управління океанічних та атмосферних досліджень США, глибини на південь від Криму (так сторони описували район події) перевищують тисячу метрів. Це набагато глибше, ніж здатний витримати водолаз навіть із потужним спеціальним обладнанням.

НАГАДУЄМО:

 

США продовжуватимуть польоти в районі Чорного моря, – Джон Кірбі