Заколот ПВК Прігожина переросте в повноцінну громадянську війну, – Подоляк

  Україна вважає обидві сторони внутрішньоросійського протистояння в рівній мірі воєнними злочинцями. Україна має намір дочекатися повної зміни уряду в Росії і видачі воєнних злочинців. Про це заявив радник голови ОП Михайло Подоляк.

  На його думку, сьогоднішні події на Росії – це тільки початок внутрішньої трансформації політичної системи всієї РФії. І ця трансформація триватиме, незалежно від результату нинішнього протистояння між вагнерівцями і Міноборони РФ.

  “Пригожин публічно сказав про мотиви війни (прти України – ред.), що вони абсолютно не відповідають пропагандистському галасу, який Росія довгий час вела. Тобто Росія напала на Україну виключно заради знищення України. І так як Україна ефективно чинить опір, то в самій Росії конфлікти всередині еліти вже вийшли в публічну площину і це буде тільки розростатися”, – вважає Подоляк.

  На думку радника, заколот Пригожина – це внутрішньоелітний російський конфлікт, який “безсумнівно” переросте в повноцінну громадянську війну. Але і Путін, і Пригожин, в будь-якому випадку є воєнними злочинцями, а Росія все ще продовжує вести проти України війну геноцидного типу, каже Подоляк.

  “І для нас важливо щоб Росія в такому політичному вигляді переставала існувати. І ми будемо вітати будь-які громадянські непокори, які будуть наростати в Російській Федерації”, – заявив він.

  За словами Подоляка, все це не скасовує необхідність вигнання російських окупантів з усіх українських територій. Після цього на Росії настане період хаосу, за підсумками якого виникне перехідний уряд. Подоляк вважає, що саме з цим урядом Україна буде підписувати мирний договір, що передбачає в тому числі роззброєння Росії і видачу всіх воєнних злочинців.

НАГАДУЄМО:

Президент України дав термінове доручення перевірити воєнкомів в усіх областях України