Закавказький фронт: сторони конфлікту говорять про готовність розпочати переговори, але бойові дії зупиняти не поспішають

 Президент Азербайджану Ільхам Алієв повідомив про взяття під контроль державного кордону з Іраном. Про це інформує Інтерфакс-Україна.

 

 Звільненням селища Агбянд в Зангіланском районі забезпечено повний контроль державного кордону Азербайджану з Іраном, написав Алієв у своєму Твіттері. Азербайджанський лідер також заявив про звільнення ще 21 населеного пункту в Фізулінському, Джабраільском і Зангіланском районах.

 

 В Азербайджані стверджують, що Збройні сили республіки з 27 вересня звільнили 142 населених пункти в Нагірному Карабахові і прилеглих до нього районах, включаючи три міста – Джабраїл, Фізулі і Зангілан на півдні Карабаху.

 

Читайте:

 Вірменія і Азербайджан заявили, що готові до переговорів про долю Нагірного Карабаху. Напередодні про готовність до мирних переговорів заявило Міністерство закордонних справ Вірменії. Сьогодні цю ідею підтримав президент Азербайджану Ільхам Алієв. Про це повідомляє “Радіо Свобода”.

 

 Президент Азербайджану Алієв закликав Росію, США і Францію продовжити спроби вирішити конфлікт в Нагірному Карабасі. Ці країни входять в так звану Мінську групу ОБСЄ з врегулювання конфлікту в регіоні.

 

 “Я вважаю, що ці три країни повинні продовжити працювати разом над врегулюванням нагірно-карабахського конфлікту, але за умови, що вони залишаться нейтральним”, – сказав Алієв в інтерв’ю Al Jazeera.

 

Читайте:

 Прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков заявив, що участь Туреччини у врегулюванні конфлікту в Нагірному Карабаху можливо тільки з обопільної згоди Баку та Єревана, повідомляє “Газета.Ru”.

 

 Перший заступник голови комітету Держдуми у справах СНД, євразійської інтеграції і зв’язків зі співвітчизниками, депутат Костянтин Затулін заявив, що саме Азербайджан і Туреччина порушили мир в Нагірному Карабаху, і зазначив, що Росія могла б провести десантну операцію в Вірменії, в тому числі “з метою нагадати, яка країна є провідною на пострадянському просторі “. Як інформує Газета.ру, про це він сказав в інтерв’ю НСН.

 

 Парламентарій назвав кілька методів для вирішення конфлікту в карабаському регіоні: демонстративне посилення військового потенціалу Вірменії; звернення до ОДКБ через необхідність вжити заходів щодо захисту безпосередньо вірменської території шляхом десантної операції; розмикання повітряної блокади.

 

 За його словами, при необхідності доведеться пояснити Грузії, що вона повинна спокійно відреагувати на те, що через її повітряний простір будуть направлені необхідні сили і засоби до Вірменії. Затулін зазначив, що це “рішення вимушене, так як в іншому випадку бойовики поширяться по всьому Кавказу, а від них постраждають і Росія, і Грузія”.

 

 “Виникає загроза великій кількості вірменського населення, яке історично пам’ятає геноцид в цьому районі. Ми повинні вжити заходів”, – підкреслив заступник голови.

 

 Депутат також погодився з думкою вірменського прем’єра Нікола Пашиняна, що “конфлікт поки не має дипломатичного рішення через дії Баку”. Він висловив жаль з приводу того, що переговорний процес практично не рухається.

 

 Вчора прем’єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян заявив, що вірменський народ тільки зі зброєю в руках зможе домогтися прийнятного для себе рішення карабахського конфлікту.

 

Читайте:

 Туреччина відреагувала заявою про готовність відправити свої війська на допомогу Азербайджану, якщо його уряд про це попросить. Про це заявив віце-президент Туреччини Фуат Октай в інтерв’ю CNN Turk.

 

 Октай уточнив, що поки такого запиту від Азербайджану не надходило, але в разі його отримання Туреччина “без коливань” відправить солдатів в зону збройного конфлікту.

 

 Віце-президент розкритикував Мінську групу ОБСЄ, створену для врегулювання конфлікту Францією, Росією та Сполученими Штатами, вона, за його оцінкою, підтримує Вірменію в політичному і військовому відношенні і намагається залишити проблему Нагірного Карабаху без вирішення.

 

 Туреччина пропонує провести чотиристоронні переговори за участю Росії, Азербайджану і Вірменії з питання врегулювання конфлікту в Нагірному Карабахові, повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на турецьке телебачення.

 

 “Оскільки Росія знаходиться на стороні Вірменії, а ми, Туреччина, підтримуємо Азербайджан, давайте зустрінемося, щоб обговорити рішення цих проблем”, – заявив в ефірі телебачення представник турецького президента Ібрагім Калин. – Так як Мінська група не змогла знайти рішення на протязі більше 30 років, прийшов час пошукати новий механізм, – додав він.

 

Олександр Вікторович, спеціально для “НОВА – новини ветеранів: інформаційний портал для учасників АТО/ООС”

 

Нагадуємо: