За повний пакет підроблених українських документів російська розвідка платила п’ять тисяч євро

Журналіст Андрій Цаплієнко в матеріалі “Тризуб на продаж. Як в Україні роблять “чисте” громадянство для російських шпигунів і бандитів” розповів про канал виготовлення українських паспортів на замовлення бойовиків “ЛДНР” та офіцерів російських спецслужб. Співрозмовником журналіста став “бойовик за завданням контррозвідки СБУ”, інформує Unian

 

Віталія добре знають бойовики та офіцери російських спецслужб. Саме через нього контррозвідники дізналися, що противник має в Україні цілий канал із виготовлення паспортів. З боку бойовиків цей канал контролював організатор диверсійних груп Олег Беціян.

 

“Цей канал йому передали особисто з Москви. Це канал спецслужб”, – каже Віталій. “Бо саме йому вони ставили завдання перейти на український бік, підписати контракт зі Збройними силами, одягти український військовий однострій та зорганізувати теракт проти командування операції на Донбасі. Саме для цього й був потрібен український паспорт”, – йдеться в матеріалі журналіста Цаплієнка.

 

“Потрібно було поставити міну в машину і підірвати командувача, щоб показати, що “ми щось можемо”, – розповів Віталій ТСН.Тижню.

 

 Зазначається, що до останнього часу схема виготовлення фальшивих документів працювала бездоганно. Легалізація злочинців відбувалася за кількома схемами, найпростіша – переклеювання фото.

 

“Знаходили втрачений паспорт громадянина України старого зразка, в нього вклеювали картку громадянина, який надавав їм ці фотокартки, і цей паспорт вже ставав підставою для подачі заяви в органи ДМС”, – розповідає старший слідчий з особливо важливих справ СБУ Геннадій Гризунов.

 

На підставі підроблених паспортів оформлювали нові, закордонні, й нелегал міг вільно подорожувати по Європі без віз.

 

“Цим каналом користувались спецслужби Російської Федерації, щоб впровадити свою агентуру на території України”, – розповідає ТСН.Тижню офіцер контррозвідки “Ігор”.

 

Повний пакет документів продавали за п’ять тисяч євро. Нещодавно один із таких каналів ліквідувала контррозвідка. Після того, як за справу «паспортистів» узялася контррозвідка, конвеєр нелегальних документів став на паузу. Утім, ніхто не гарантує, що, перечекавши буревій, чиновники знову не почнуть торгувати тризубом на синій обкладинці.

 

Нагадуємо: