З України хотіли вивезти деталі для військових літаків

 Пресцентр СБУ повідомляє, що відомство попередило спробу прихованого вивезення з території України авіаційного обладнання військового призначення.

 

Товар призначався для потреб однієї з країн Близького Сходу, а планував його перевезення менеджмент однієї з вітчизняних транспортних авіакомпаній. Наразі вже приймається рішення щодо відкриття кримінального провадження, передбаченого статтею 333 (порушення порядку здійснення міжнародних передач товарів, що підлягають державному експортному контролю) Кримінального кодексу України.

 

“Фігуранти намагалися організувати нелегальне вивезення за межі України авіаційних виробів та приладів, якими комплектуються військово-транспортні літаки. Вони приховали військову продукцію від митного огляду серед бортового обладнання літака авіакомпанії, який після проходження технічного обслуговування мав вилетіти за межі України. В той же час, у компанії були відсутні дозвільні документи Державного експортного контролю України, передбачені чинним законодавством для переміщення за межі країни виробів військового призначення” – йдеться у повідомленні.

 

Нагадаємо: