Волонтер розповів подробиці подій у Старомар’ївці

Волонтер Роман Донік на своїй сторінці у фейсбук поділився подробицями вчорашніх подій у  селі Старомар’ївка у Донецькій області, навколо якого вчора розгорілися бойові дії з використанням важкої артилерії.Згідно зі словами Романа Доніка, даний населений пункт вже 7 років знаходиться у сірій зоні. Через це до села неодноразово заходили бойовики та вчиняли там протиправні дії щодо місцевого населення: грабували мешканців та магазин, примушували місцевих отримувати паспорта т.з. “ДНР” та реєструвати автомобільний транспорт на вигадані номери псевдореспубліки. Крім того, у Старомар’ївці існують проблеми з постачею вугілля для опалення взимку та інших необхідних матеріалів для ремонту будинків. Возможно, это изображение (автомобиль, на открытом воздухе и текст «KIA A233TH DPR»)

 

“Тому адміністрацією Мирненської ОТГ, у яку входить Старомар’ївка, було виявлено ініціативу для того, щоб зустрітися з жителями села, провести збори та з’ясувати нагальні проблеми мирних жителів. Представники адміністрації звернулися до керівництва 93-ї ОМБр, щоб їм виділили охорону на час проведення організаційних заходів. Тобто, фактично, звичайний робочий процес, який був спрямований виключно на покращення якості життя людей, які перебувають у сірій зоні”, – пише волонтер. Для цього було подано офіційний запит в ОБСЄ щодо створення гарантій безпечного надання допомоги місцевим мешканцям від 25 жовтня 2021 року. При цьому, як зазначає Роман Донік, військовослужбовці 93-ї бригади не створювали нових позицій, а залишались на визначених Мінськими домовленостями місцях. Проте, під час перебування у Старомар’ївці представників  Мирненської ОТГ та українських солдатів, бойовики проігнорували офіційний запит та почали обстріл населеного пункту Гранітне зі ствольної артилерії калібру 122-мм. Внаслідок обстрілу у Гранітному пошкоджено шість будинків, вбито одного військового та ще одного поранено. Нет описания фото.

 

“Саме після обстрілу мирного села на Українській території було застосовано БПЛА Bayraktar TB2”, – підсумовує Роман Донік.

 

 

 

 

Нагадуємо: