Водій автобуса Чернігів-Київ відмовив ветерану у пільговому проїзді

Ветеран війни Петро має право на пільговий проїзд у пасажирському транспорті. Коли ветеран хотів скористатися своєю пільгою і взяти квиток на автобус Чернігів – Київ, військовослужбовцю було відмовлено, враховуючи попередньо пред’явлене посвідчення. Петру довелося заплатити повну вартість квитка.

Таке ставлення до учасника бойових дій обурило ветерана і він вирішив звернутися до Чернігівського бюро правової допомоги. Ветерани війни мають право на безоплатну вторинну правничу допомогу — допомогу зі зверненням до суду. Адвоката Ігоря Савицького, який співпрацює із системою безоплатної правничої допомоги, призначили представляти інтереси ветерана у суді.

Відповідно адвокат підготував та подав до суду позовну заяву до перевізника та автостанції про визнання дій протиправними, зобов’язання вчинити певні дії та відшкодування моральної шкоди.

Суд вирішив позов задовольнити частково, зокрема визнати дії перевізника протиправними, стягнути на користь ветерана війни 290 гривень відшкодування понесеної матеріальної шкоди та 1000 гривень відшкодування моральної шкоди.

Натомість суд відхилив прохання про визнання дії автостанції незаконними та зобов’язати автостанцію усунути порушення прав позивача щодо розміщення оголошення на автостанції про безкоштовний проїзд ветеранів війни.