ВНАСЛІДОК КОДУВАННЯ ТЕЛЕКАНАЛІВ В УКРАЇНІ ЧОТИРИ МІЛЬЙОНИ ДОМОГОСПОДАРСТВ ЗАЛИШИЛИ САМ НА САМ З КРЕМЛІВСЬКОЮ ПРОПАГАНДОЮ

З 28 січня українські телеканали припили супутникове мовлення у відкритому доступі. “Закодованими”, тобто більше не доступними для тих, хто не сплатив, стали понад 20 каналів, зокрема ті, що належать найбільшим медійним групам, а саме:

  • “1+1 медіа”: “1+1”, “2+2”, ТЕТ, “ПлюсПлюс”, УНІАН ТБ, “Бігуді”;
  • StarLightMedia: СТБ, ICTV, Новий, М1, М2, “Оце”;
  • Inter Media Group: “Інтер”, НТН, К1, К2, “Мега”, “Піксель”, Zoom, “Enter-фільм”;
  • “Медіа Група Україна”: “Україна”, НЛО TV, “Індиго TV”.

У відкритому доступі залишились “UA: Перший”, “5 канал”, обласне і міське телебачення – там, де воно є. Ну, і у відкритому доступі залишились “закордонне телебачення” – російське: НТВ, “РТР-Планета”, “Звезда”, “Москва 24”, російський “Первый канал” та інші рупори кремлівської пропаганди, безкарно продовжують війну проти України на інформаційному фронті. Безкоштовно! (тобто –даром).

Платні супутникові канали – загальноприйнята світова практика. І Нацрада з питань телебачення і радіомовлення, і представники медіагруп, чиї канали підлягають кодуванню, в один голос кажуть: цей крок анонсували не один рік, але постійно відкладали, що піратство в “супутниковій” сфері, яке процвітає, нарешті вдалося перемогти.

Проте чи на часі це в нинішніх реаліях, коли Україна майже щодня зазнає втрат і страждає не тільки від російської військової агресії на сході, але й від інформаційної війни з Російською Федерацією?

Згідно зі статистикою, понад чотири мільйони домогосподарств в Україні користуються супутниковим телебаченням. Щоб дивитись українські канали треба заплатити 1099 гривень. Якщо ж буде потрібна допомога майстра, щоб встановити й налаштувати – це ще плюс 400 гривень. Разом виходить майже 1500. І скільки пенсіонерів зможе собі таку розкіш дозволити?

Про жителів прифронтових і тимчасово окупованих територій, про те, як їм надати доступ до українських телеканалів смішно і думати.

Цікаво, а у “Новоросії” є майстри, здатні налаштувати тюнер на “українську хвилю”?

Ну, і як результат – у Дніпропетровській області через цифрові тюнери Т2 транслюються заборонені телеканали РФ і канали бойовиків Донбаса. Про це на своїй сторінці у Фейсбук повідомила волонтер Катерина Чижик. “А тим часом у Дніпропетровській області по Т2 йде трансляція “раша і сепар ТВ”. Це і є інформаційна капітуляція. Якщо ми допустимо зомбування громадян через ворожі канали”, – написала вона.