Військові Білорусі отримали нову командно-штабну машину

Нова командно-штабна машина Р-185 прийнята на озброєння Білорусі та передана в війська зв’язку Збройних Сил країни.

Про це повідомляє Міноборони Білорусі.

ВАТ «АГАТ-СИСТЕМ» здійснило передачу командно-штабної машини Р-185, що пройшла державні випробування.

Відзначається, що це перший зразок переданий у війська Білорусі.

Створення командно-штабної машини (КШМ) Р-185 почалося у 2016 році в ВАТ «АГАТ-СИСТЕМ» за активної участі представників військового відомства.

 

Р-185 – призначений для забезпечення зв’язку в інтересах управління підрозділами в тактичній ланці управління при веденні бою.

В якості базового шасі розробники взяли за основу модернізований на білоруських підприємствах БТР-60МБ2.

За інформацією від виробника, КШМ Р-185 забезпечує утворення до трьох симплексних або одного дуплексного й одного симплексного УКХ (Ультракороткі хвилі) радіоканалів з використанням радіостанцій Р-181-50ВУ-2, Р-181-50ТУ білоруської розробки (дальність зв’язку в русі – до 25 км, на стоянці – до 50 км).

 

 Також одного симплексного КХ (Короткі хвилі) радіоканалу з використанням радіостанції Р-181-100ВК білоруської розробки (дальність зв’язку в русі – до 75 км, на стоянці (на щоглі – до 350 км) і одного радіоканалу стандарту DMR з використанням радіостанції «Клен».

Повідомляється, що Р-185 також дозволяє забезпечити утворення одного симплексного УКХ радіоканалу на дальності – до 120 км і одного симплексного КХ радіоканалу на дальності – до 450 км з літальними апаратами.

Приймання, обробка, зберігання і відображення інформації може проводитися на 4 стаціонарних автоматизованих робочих місцях і одному виносному робочому місці.

 

Крім того, Р-185 забезпечує приймання і передачу мови й даних по проводових, КХ і УКХ радіоканалах зі стаціонарних і виносного робочого місця, внутрішній службовий і зовнішній телефонний зв’язок, а також приймання і передачу секретної інформації з використанням апаратури шифрування.

Білоруські конструктори реалізували в виробі комплексну систему електропостачання (СЕС).

За допомогою засобів, що входять до складу СЕС, забезпечується живлення апаратури від промислової мережі 380В змінного струму, від електроагрегата дизельного АД-2-П / 28,5-1ВМ1, двох послідовно з’єднаних акумуляторних батарей гарантованого живлення GX12-100, електроустановки відбору потужності, встановленої на одному з двигунів шасі. Споживана потужність не перевищує 2000 Вт.

Про це повідомляє Міноборони Білорусі.