Відпустки для військових під час воєнного стану: які відбулися зміни

  Під час дії воєнного стану військовослужбовці можуть йти у відпустки (не більше 10 днів) без пояснення причин. Про це йдеться у ухваленому Верховною Радою законопроекті №8081.

 

  Як зазначила керівниця партії “Слуга Народу” Олена Шуляк, за чинним законодавством, бійцю можуть надати короткострокову відпустку лише з певних причин – “за сімейними обставинами”, проте також залишається конструкція “за рішенням командира”.

 

  “Ми прибираємо ці формулювання, тому що є багато потреб у таких коротких відпустках на 2-3 дні або після поранень. До того ж ми даємо людині час дістатися додому (не більше 2 діб в один бік) і він не входить до ці 10 днів”, – наголосила народна депутатка.

 

  Також під час другого читання було внесено уточнення, що військовослужбовцям може надаватися частина щорічної основної відпустки, але за одночасної відсутності не більше 30% загальної чисельності захисників певної категорії відповідного підрозділу, а також відпустка за сімейними обставинами та з інших поважних причин із збереженням грошового забезпечення.

 

  Сьогодні Закон прийнято і направлено на підпис Президенту України.

 

Заставка НАГАДУЄМО