Відкриття бізнесу після фронту: Родина ветерана з Миколаєва відкрила ветклініку. 

У Миколаєві дружина учасника АТО Олександра Логвінова відкрила ветеринарну клініку. Жінка розповідає, що відкрити лікарню їй допомогли програми підтримки для ветеранів.  

Своя власна справа давно була мрією Олександри,тож родина відкладала для цього гроші і придбала приміщення . Зараз вони чекають на державний грант для покупки нового обладнання.  

Олександра каже: “Ми брали участь у гранті від нашого міста та отримали 50 тисяч гривень. На гроші ми купили обладнання і далі працюємо. Зараз ми також брали участь і отримали грант ще один, від держави”. 

Отримавши 500 тисяч гривень, родина має намір інвестувати ці гроші у нове обладнання, зокрема, ультразвуковий апарат, біохімічний та гематологічний аналізатори.  

“Це значно розширить можливості нашої клініки, дозволяючи надавати ще більший обсяг високоякісних послуг”, – додає жінка. 

Студенти Національного аграрного університету проходять стажування на базі клініки, що дає їм чудову можливість застосувати теоретичні знання на практиці. 

“Коли ти починаєш практикувати, то це взагалі різні знання. Розумієш багато нового, розумієш, що деякі теоретичні моменти взагалі не працюють при лікуванні з тваринами”, — говорить майбутній ветеринар, шестикурсник Антон. 

Фахівець центру підтримки ветеранів Вероніка Гнатюк зазначає, що проєкт, який було реалізовано у 2021 році завдяки підтримці міської ради, надав родині Ігоря та Олександри можливість отримати 50 тисяч гривень. 

“Це дуже гарна суттєва допомога, яка дає можливість фінансово запуститись і спробувати власні сили. І якщо все виходить в цьому бізнесі, то вони тільки розвиваються, сплачують податки, наповнюють таким чином бюджет, працевлаштовують інших і створюють робочі місця”, — розказує фахівець. 

Вероніка Гнатюк також зауважує, що навіть у період повної війни програми підтримки бізнес-ідей для ветеранів і їх сімей продовжують працювати.  

“Є ветерани, які вже повернулись, є ветерани, які не були призвані, можливо, за станом здоровʼя, але продовжують працювати у сфері, яку вони обрали. Тому, будь-який ветеран, який має бажання може брати участь, якщо це прописано у грантових умовах, в конкурсі й виграти потенційно гроші на започаткування, продовження своєї власної справи”. – зауважила фахівець. 

Директор міського центру підтримки ветеранів війни, Віктор Мойсеєв,пояснює,що фахівці центру допомагають учасникам бойових дій знайти програму, а також подати свою кандидатуру на участь у ній. 

“Державні програми, місцеві — обласні й міські, всі інші програми, міжнародні, ми вивчаємо, моніторимо і наша задача довести до наших отримувачів послуг, що є — все це “віяло” можливостей. І для тих, хто бажає, ми більш детально пояснюємо, як це зробити, чи є можливість, чи підходить ця особа під цю програму”,- каже Віктор Мойсеєв. 

Директор міського центру також доповнює,що гроші на відкриття і розвиток власних справ для ветеранів в міський бюджет будуть закладені й на 2024 рік.