Відбулося засідання ТКГ: схоже, Україна знову «взяла на себе зобов’язання»

На сайті Офісу Президента України сьогодні 20 серпня 2020 року з’явилося повідомлення про підсумки перемовин у форматі відеоконференції Тристоронньої контактної групи (Україна, Росія, ОБСЄ)

Українську делегацію очолювали екс-Президент України (1991-1994 рр.) Леонід Кравчук  (86 років)  та перший заступника глави делегації екс-прем’єр-міністр Вітольд Фокін (87 років).

Під час засідання робочої групи з питань безпеки голова Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ Яшар Халіт Чевік наголосив, що з 27 липня загалом дотримується режим тиші, а на початку серпня СММ ОБСЄ не фіксувала жодного його порушення, що виглядає досить дивним, бо «поодинокі постріли» у бік позицій ЗСУ продовжують лунати.

Було наголошено, шо впродовж 24 днів на Донбасі внаслідок бойових дій не загинув жоден український військовий. Про наявність чи відсутність поранених не згадували.

У «Безпековій групі» домовилися про розмінування 20 ділянок. Також українська сторона «…підтримала необхідність розробки рамкового рішення ТКГ щодо протимінної діяльності, що допоможе оптимізувати подальшу роботу з цього питання». Скоріше за все, це означає «оприлюднення» карт і схем мінних полів, встановлених ЗСУ.

Також, українська делегація також підтримала пропозиції щодо наступних чотирьох нових ділянок розведення сил і засобів., що фактично рівноцінно подальшому відступу ЗСУ «вглиб своєї території».

Під час роботи «Економічної групи» ТГК пообіцяли, що українське підприємство з водозабезпечення продовжуватиме й надалі здійснювати постійній основі постачання питної води «українському населенню» на тимчасово окупованій території. Про те, що цією водою користуються російські окупанти якось ніхто не згадав.

У «Гуманітарній групі» було досягнуто якогось прогресу в питаннях взаємного звільнення утримуваних осіб. Українська сторона «…підтвердила інформацію щодо осіб, яку запитували учасники консультацій».

Також, у повідомленні наголошується, що Україна очікує дзеркальних і симетричних дій від іншої сторони.

«З метою інтенсифікації Мінського переговорного процесу, займаючи проактивну позицію, українська сторона під час роботи групи з політичних питань наголосила на необхідності виконання Паризьких домовленостей лідерів «нормандської четвірки», зокрема продовження роботи над законодавством з метою імплементації «формули Штайнмаєра», – інформують в Офісі Президента.

В рамках підготовки до місцевих виборів в Україні направлено звернення до Верховної Ради з пропозицією розглянути питання щодо відповідності Постанови Верховної Ради «Про призначення чергових місцевих виборів у 2020 році» Закону України «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей», а також Комплексу заходів з виконання Мінських угод, який був підтриманий резолюцією Ради Безпеки ООН 2202 (2015).

Попри численні факти причетності та безпосередньої участі Збройних сил РФії у агресії проти України, офіційно Росія не визнала і продовжує не визнавати факту свого вторгнення в Україну.

Російські пропагандистські інформаційні засоби продовжують нав’язувати світовій спільноті тезу про те, що в Україні триває «громадянська війна», а Кремль постійно наполягає, щоб Україна розпочала «прямі переговори» з російськими маріонетковими урядами «ЛуганДонії».

Юридично російсько- українська війна на сході України спочатку отримала назву «Антитерористична операція», а з 2018 року була перейменована на «Операцію Об’єднаних Сил».

Чергове засідання ТКГ, вже «в оновленому складі», відбулося. І, схоже, що Україна знову «взяла на себе зобов’язання»…

Нагадуємо:

 

Перший заступник глави делегації України в Тристоронньої контактній групі, перший прем’єр-міністр незалежної України Вітольд Фокін в інтерв’ю Дмитру Гордону на телеканалі “112 Україна”  у 2017 році виправдовував окупацію Криму Росією