Відбулося засідання Громадської ради при Мінветеранів: оцінки зустрічі різняться

  Представники Мінветеранів: міністр у справах ветеранів України Юлія Лапутіна, заступники міністра Олексій Ілляшенко та Володимир Левчук, а також радники міністра і директори профільних Директоратів Міністерства, – взяли участь у засіданні Громадської ради при Міністерстві у справах ветеранів України, інформує mva.gov.ua.

 

Голова Міністерства у справах ветеранів України Юлія Лапутіна розповіла про напрями діяльністі міністерства в 2021 році

 

  Розмова йшла про напрацювання у питаннях забезпечення соціального та правового захисту ветеранів, цифровізації ветеранських послуг, медичної та психологічної реабілітації Захисників та членів їхніх родин. 

 

  «Одним з важливих напрямів діяльності Мінветеранів є формування громадянської ідентичності, – зазначила Юлія Лапутіна. – Це – одне з ключових питань, адже стосується національної безпеки і нашої стійкості. Зараз розробляється проєкт закону про українську та національну громадянську ідентичність. Йдеться про три складові – національно-патріотичне та військово-патріотичне виховання, громадянську освіту».

 

Юлія Лапутіна нагадала про важливі заходи, які Міністерство організувало у 2021 році

 

  •  До 30-ї річниці Незалежності України Міністерство провело ІV Міжнародний ветеранський та волонтерський форум, який цього року відбувся у межах Всеукраїнського форуму «Україна 30. Захисники»…
  •  У Києві відбувся перший Всеукраїнський фестиваль «Пульс Гідності», який презентував ветеранські бізнеси…
  •  Цього року Мінветеранів вручило відзнаки – коїни «Воля і Гідність» за діяльність у сфері громадянської ідентичності».

 

  Окремо очільниця Мінветеранів наголосила на тому, що в 2021 році тривала робота з визнання на державному рівні добровольців, які першими стали на захист України. Зокрема, статус учасника бойових дій отримали ще 575 бійців добровольчих формувань.

 

  «Мінветеранів створило національну Книгу пам’яті добровольців-захисників України, копії якої відправлені до всіх обласних центрів для гідного вшанування пам’яті воїнів. Також від початку року державними нагородами, на жаль, посмертно було відзначено 63 добровольці… За клопотанням Мінветеранів було присвоєно звання Героя України з врученням Ордену «Золота Зірка» командиру 1-ї окремої штурмової роти Добровольчого Українського Корпусу «Правий сектор» Дмитру Коцюбайлу», – сказала Юлія Лапутіна.

 

  Пані міністерка повідомила, що завершена робота над створенням нової символіки Мінветеранів, що дало змогу створити “відзнаки – коїни”. Перші з них було вручено волонтерам та добровольцям під час форуму «Ветеран – громаді: потенціал, помножений на довіру» у Краматорську, а також воїнам «Правого сектору», які сьогодні знаходяться на передовій.

 

  Під час засідання Громадської ради було порушене питання створення системи медичної та психологічної реабілітації Захисників. У 2022 році має запрацювати “Український ветеранський фон”д, нагадала пані міністерка.

 

  «Зараз Мінветеранів працює над створенням умов для розвитку ветеранського бізнесу», – сказала Юлія Лапутіна. 

 

Одне з ключових питань, над якими протягом року працювало Міністерство, – забезпечення житлом Захисників та членів їхніх родин…

 

  «За три роки існування Мінветеранів накопичилася черга у 4000 осіб з категорій, якими опікується Мінветеранів. Якби ми йшли такими темпами, як у попередні роки, то й за 10 років не забезпечили би житлом тих, хто його потребує, – зазначила міністр у справах ветеранів. –  Тому ми розпочали перемовини з Міністерством фінансів, Офісом Президента, Прем’єр-міністром, профільним комітетом Верховної Ради України. Ця робота призвела до того, що бюджет Міністерства на 2022 рік значно зібльшено, і 5,5 млрд гривень у ньому закладено на забезпечення житлом майже всієї черги за постановами Мінветеранів. Також у цьому році були прийняті зміни до державного бюджету, завдяки яким 282 млн гривень виділено на житло – 170 сімей захисників отримають власне житло вже до кінця цього року. Зараз субвенції отримують обласні і місцеві органи влади».

 

  Юлія Лапутіна підкреслила, що пріоритетом Мінветеранів у 2022 році є  тісна співпраця з місцевими органами влади задля того, щоб усі ветерани та члени їхніх родин вчасно отримали житло.

 

Голова Громадської ради при Міністерстві у справах ветеранів України Дмитро Шатровський

Дещо інакше оцінив результати зустрічі Голова ради ветеранів Дмитро Шатровський

 

  «Нарешті зібрались офлайн, щоб обговорити результати роботи Мінветеранів і задати всі питання, які накопичились за перший рік роботи міністерки Юлії Лапутіною і її команди. А питань було багато, особливо після звіту міністра по результатам року роботи на посаді. Обговорили від питань соціальних до покарання за колабораціонізм.

 

  По окремим темам позиції ветеранської спільноти  та профільного міністерства були кардинально різними тож розгорілась палка дискусія, через що запланований час засідання затягнувся а пройшли тільки найкритичніші питання ветеранських політик.

 

  Домовились провести окремі зустрічі із залученням експертів від ветеранської спільноти  за напрямками національно-патріотичного виховання (або як намагаються називати в міністерстві “громадянська ідентичність”), роботи територіальних органів міністерства, медицини, щорічних виплат та ряду інших.

 

  За підсумками року роботу нинішньої команди міністерства, можна констатувати, що у випадках коли вони працюють спільно з ветеранською спільнотою, то має крутий результат –  фінансування житлових програм на 5,5 млрд. грн що майже повністю закриє житлові потреби ветеранів з інвалідністю, членів сімей загиблих та ветеранів з числа переселенців. А в питаннях де команда міністерства уникає залучати ветеранів, то в кращому випадку нічого не виходить…»,написав Дмитро Шатровський у своєму Телеграм.