Ветерани війни адаптувалися до цивільного життя, спілкуючись зі своїми родинами та психологами

  У Вінниці ветерани війни разом зі своїми рідними випробували курс нової соціальної послуги. 12 родин ветеранів протягом 7 днів адаптувалися до цивільного життя, спілкуючись зі своїми родинами та психологами. Про це розповіла у себе на сторінці перша заступниця начальника Вінницької ОВА Наталя Заболотна.

  Наші захисники навчалися боротися із власними страхами, які спіткали їх після повернення додому, а також відновлювали своє фізичне здоров‘я. 

  Фахівці проводили як групові, так і індивідуальні заняття. Навчали навичкам саморегуляції, а також працювали з особистими потребами та проблемами кожного учасника. Також застосовували таку форму соціальної роботи, як сімейні наради.

  «Саме члени родин повинні були бути поруч у цей важливий та складний етап. До того ж увесь час з людьми працювала мультидисциплінарна команда. До неї увійшли фахівці Психосоціальна підтримка Товариства Червоного Хреста України та найкращі психологи та соціальні працівники області, які напередодні пройшли командне навчання від ТЧХУ», – написала Наталя Заболотна.

  Вона також зазначила, що пілотування послуги соціальної адаптації ветеранів та членів їх сімей здійснено Міністерство соціальної політики України, Товариством Червоного Хреста України спільно з Вінницькою обласною військовою адміністрацією. А завдяки підтримці Міністерство внутрішніх справ послуга надавалась на базі санаторію «Південний Буг», що дозволило забезпечити комфорт та якісний відпочинок, а також додаткові послуги з оздоровлення та реабілітації учасників.

  Наталя Заболотна наголосила, що послуга не завершується перебуванням у санаторії. Далі ці сімʼї будуть «підхоплені» соціальними працівниками у громадах, які продовжать розпочату роботу із соціальної адаптації цих сімей за планом та рекомендаціями, які їм нададуть обласні фахівці.

  НАГАДУЄМО: