Потужні зливи спричинили повені на території західних областей України. Стихія забрала життя трьох людей, близько тисячі осіб евакуйовані зі своїх затоплених домівок

За інформацією Міністерства внутрішніх справ, від стихії постраждали 187 сіл та 5 тисяч будівель, а руйнівні масштаби цьогорічної повені значно перевищують збитки, які завдали дощі Прикарпаттю та Буковині у 2008 році.

Серйозного удару стихії зазнала Івано-Франківська область, де було підтоплено більше 13 тисяч житлових будинків та зруйновано 149 кілометрів автодоріг.

 

Допомогти державним структурам впоратися з лихом вирішили місцеві учасники бойових дій. Активні члени ветеранського руху на Прикарпатті добровільно зголосилися взяти на себе частину координаційно-комунікаційних робіт, допомагали рятівникам з евакуацією громадян та забезпеченням їх питною водою і продуктами харчування.

Так, ветерани організували і координують групи, які допомагають в ліквідації наслідків паводку та забезпеченні потреб потерпілих.

За словами представника Руху ветеранів Прикарпаття Юрія Качака, колишні бійці намагалися максимально ефективно взаємодіяти з відповідними службами, які працюють над ліквідацією наслідків негоди.

– Мої побратими протягом цих днів прагнули бути на «передовій». Ветерани розвозили питну воду, зокрема в село Дубівці було доставлено 2.3 тони води, та продукти харчування, допомагали з евакуацією жителів затоплених сіл. Учасники бойових дій з Микуличина працювали високо в горах (на фото).. Тривалі опади утворили там озеро, з якого ветерани, координуючи свої дії за допомогою рацій, адже мобільний зв’язок на висоті відсутній, здійснювали повільний спуск води, щоб уникнути підтоплення будинків на низині,- розповідає пан Юрій.

 

«У 2014 бронежилет і каска, куплені ВАМИ, врятували моє життя і життя тисяч таких як я… У 2014 банка закруток, відправлені ВАМИ, не дозволила мені уподобитися мавпі з автоматом і піти грабувати в пошуках їжі… У 2014 ВИ рятували нас!!! Добро має властивість повертатися!!! Ми пам’ятаємо і дякуємо ВАМ!!! Все буде добре!!! Слава Україні!!!» – написав у своєму Facebook, звертаючись до постраждалих від повені, ветеран Ярослав Гаврон, який у ці важкі для прикарпатців дні активно долучився до волонтерської роботи.

 

І тут важко щось додати, окрім «Героям Слава!»

 

Олена Шаріпова, НОВА – новини ветеранів: інформаційний портал для учасників АТО/ООС

Please follow and like us:

Блог

Відео

Секретні документи МВС. Стеження за активістами
{"popup_fix":"false"}
Боротьба з псевдопатріотами та проросійськими рекетирами
{"popup_fix":"false"}
Більше відео
Стежити за останніми новинами
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial