Ветерани і Міністерство ветеранів підтримали легалізацію медичного канабісу

Міністерство ветеранів та самі атовці розказали про своє ставлення рішення уряду про «легалізацію» препаратів на основі канабісу. Нагадаємо, що Перелік наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, обіг який дозволено з обмеженнями, Кабмін розширив 7 квітня своєю постановою. Багато в чому ініціатором дискусії про зміни було саме Міністерство ветеранів.

 

“Це дуже контраверсійне, але загалом важливе рішення. Я сам постраждав від російських агресорів і чудово знаю, що таке нестерпні болі, які постійно повертаються до тебе. Саме тому нам принципово необхідно надати всі можливі способи боротьби з цим болем. Ветерани, які захищали наш уряд на фронті, сьогодні самі потребують його захисту” – прокоментував це рішення ветеран Руслан Агібалов, очільник “Спілки інвалідів АТО”.



Уряд додав до списку дозволених два нових препарати, що містять канабіоїди – «Набінол» (синтетичні канабіноїди, що імітують дію ТГК) і «Набіксімолс» (стандартизований екстракт канабісу з однаковим вмістом ТГК і канабідіолу). Ще один такий препарат був легальний і раніше – мова йде про «Дронабінол». Перший і третій препарати – синтетичні канабіноїди. Їхня активна речовина тетрагідроканабінол синтезується в лабораторії хімічним шляхом. А от «Набіксімолс» – природний канабіноїд, в склад якого входить екстракт канабісу.



Треба одразу зазначити, що сам канабіс, його смола, екстракти та настоянки залишаються забороненими. Відтепер оборот цих психотропних речовин допускається тільки у формі лікарських засобів або в формі субстанцій, призначених для виробництва, виготовлення таких лікарських засобів.



За словами Головного санітарного лікаря України Віктора Ляшка тепер в Україні буде доступно понад десять торгових найменувань ліків, зроблених на основі дозволених препаратів. Проте проблема полягає в тому, що якщо усі три згадані препарати справді « обмежено легалізували», то активний компонент цих препаратів – екстракт канабісу та тетрагідроканабінол – досі в першому списку заборонених наркотичних речовин.



І з цим можуть виникнути певні юридичині труднощі. Справа в тому, що якщо спиратися на підправлений урядовий перелік наркотичних засобів, то державна реєстрація відповідних ліків може бути неможливою. Більше того, враховуючи те, що дозволені лише 3 препарати, а не всі канабіоїди, то можливості зробити дешевий аналог з наявної сировини буде неможливо. А значить, українцям доведеться лікуватися препаратами, чия ціна буде приблизно рівнятися тисячі доларів за упаковку (саме стільки вони, за свідченнями експертів, коштують у США).

 

 

Ігор Безкаравайний, профільний заступник міністра у справах ветеранів, говорить, що, на жаль деякі нюанси проблематики не враховані, однак попри це, рішення дуже важливе. Воно врегулює доступ до медичних препаратів з канабісу особам, які потребують його згідно встановленого медичного діагнозу. Препарати медичного канабісу будуть застосовуватися для лікування важкопоранених та інших тяжких станів захворювань.

 

Нагадаємо: