Вертольоти ВПС РБ випадково залетіли на територю Польщі

  Вранці, 01 серпня, вертольоти ВПС РБ випадково залетіли на територю Польщі. А все почалоя з того, що близько 9:40, з аеродрому, розташованого біля села Каменюки, злетіли два вертольоти ВПС РБ: Мі-24 (борт. номер 14) та Мі-8, які полетіли патрулювати кордон у Кам’янецькому районі Брестської області.

 Близько 10:00 того ж дня гелікоптер  із самопроголошеним Олександром Лукашенком злетів із Віскулів і попрямував у напрямку “Біловезький”, куди його супроводжував Мі-8 (ВПС РБ). У районі 12:30 Лукашенко повернувся назад до Віскулі, і всі 3 вертольоти ВПС РБ приземлилися у Каменюках.

  Під час польоту  вертольоти ВПС РБ, які патрулювали кордон, могли цілком  випадково залетіти на територію Польщі, вважають аналітики “Беларуский Гаюн“. Перші повідомлення, що два вертольоти ВПС РБ перетнули кордон із Польщею почали надходити приблизно о 10:30 за мінським часом. У цей час Мі-8 та Мі-24 якраз патрулювали кордон.

  За повідомленнями в соцмережах та ЗМІ, два вертольоти були помічені над польським селом Біловежа, яке знаходиться за 2 км від кордону. На фото видно, що це ті вертольоти, які брали участь у патрулюванні кордону з Польщею – на Мі-24 ВПС РБ можна помітити бортовий номер.

  Фото було зроблено в польському селі Біловежа за 2,3 км від кордону. це ж підтверджують користувачі Twitter.

  У той же час у тому районі жодних навчань не проводилося. І гелікоптери до якихось навчань стосунку не мають – вони літали з метою охорони Лукашенко.

  Цілеспрямована провокація з перетином кордону двома бойовими гелікоптерами — це був би надзвичайно небезпечний крок, враховуючи, що всього за 10 км знаходиться сам Лукашенко, а за 7,5 км від кордону він уже кілька останніх днів.
Аналітики Белорусские Гаюн вважають, що пілоти гелікоптерів ВПС РБ цілком могли залетіти на територію Польщі, проте все вказує на те, що це було зроблено випадково.

  Міноборони Польщі підтвердило, що білоруські вертольоти все ж таки порушили повітряний простір країни. “Перетин кордону стався в районі Біловежі на дуже малій висоті, що ускладнює його виявлення радіолокаційними системами. Тому в ранковому повідомленні Оперативне командування пологів військ повідомило, що польські радіолокаційні системи не зафіксували порушення повітряного простору Польщі”, – сказано в повідомленні.

В оборонному відомстві наголосили, що проінформували НАТО про інцидент.

НАГАДУЄМО:

Часопис війни – 525 доба