Верховна Рада зволікає з забороною УПЦ МП, вважає ветеран Гудименко

Нещодавнє голосування про заборону проросійських церковних організацій – це лише початок процесу. До реального зникнення російського впливу в релігійному питанні мине чимало місяців або навіть років.

Так уважає військовослужбовець і голова ГО «Українське об’єднання «Мрія» Юрій Гудименко, передає Цензор.НЕТ.

– Для початку, законопроєкт про заборону УПЦ (Московський патріархат) пройшов лише перше читання. Попереду правки, друге читання, підпис голови парламенту, підпис президента і все інше. Це час. По-друге, проголосований законопроєкт фактично наймʼякший. Це краще, ніж нічого. Але до прикладу законопроєкт № 8221 авторства Миколи Княжицького має абсолютно чіткий і набагато швидший механізм ліквідації цих імперських метастазів, – говорить Гудименко.

Варто зазначити, що Юрій Гудименко вступив у публічний конфлікт із митрополитом МП Лукою Коваленком у 2018 році. Інцидент трапився в Запоріжжі, коли місцевий священник московського патріархату безпосередньо під час похорону відмовився відспівувати загиблого внаслідок нещасного випадку малюка, назвавши його «нехрещеним» (бо дізнався, що дитину хрестили у храмі УПЦ Київського патріархату). Юрій Гудименко у відповідь розпочав кампанію «принеси ляльку», в межах якої українці приносили іграшки під храми московського патріархату. Внаслідок цих подій було порушено кілька кримінальних проваджень, утім вони не призвели до кардинальних результатів. 

Джерело:

https://censor.net/ua/news/3451415/rada_progolosuvala_nayimyakshyyi_zakonoproyekt_pro_zaboronu_upts_mp_do_povnoyi_zaborony_proyidut_misyatsi