Великобританія збільшить військові витрати на £ 16,5 млрд фунтів

Великобританія планує збільшити військові витрати протягом найближчих чотирьох років на £ 16,5 млрд фунтів стерлінгів. Про це повідомляє прес-служба оборонного відомства країни.

 

Це пов’язано, в першу чергу, з будівництвом восьми фрегатів типу 26 і п’яти фрегатів типу 31 про які вже було заявлено раніше. Гроші також підуть на проектування і будівництво перспективних судів постачання, які повинні забезпечувати бойову службу авіаносних ударних з’єднань в майбутньому.

 

Анонсовано, крім того, загадковий фрегат типу 32, який, втім, може бути експортним варіантом типу 31 або ж його модифікацією. Офіційної інформації, що проливає світло на подробиці цього проекту, поки немає. Деякі експерти говорять про можливу програму будівництва протимінного корабля, адже тральщики класу «Hunt» 70-80х років будівництва дуже скоро буде потрібно замінити.

 

Крім того, збільшення військових витрат пов’язано з інвестиціями в програму винищувачів шостого покоління Tempest, що розробляються BAE Systems, програмою нового космічного командування ВПС Великобританії, яке має розпочати запуск ракет і супутників з космопорту в Шотландії вже в 2022 році, а також додатковими витратами в області кіберозброєння і Національного агентства штучного інтелекту.

 

Нагадаємо: