В Україні зібрали рекордний врожай зернових

  В Україні врожай ранніх зернових цього року склав 44,8 млн тон. Враховуючи неврожай на інших континентах, кон’юнктура світових цін є сприятливою для аграрної продукції України і може відіграти суттєву роль у глобальній продовольчій безпеці. Агросектор цього року може дати п’яту частину ВВП України. Такі дані оприлюднило Міністерство аграрної політики та продовольства, повідомляє УНН.


  “Збирання ранніх зернових культур в Україні завершено. Було намолочено 44,8 млн тон зерна”, — зазначив профільний міністр Роман Лещенко. Він додав, що пшениці намолочено 32,8 млн тон. Найвища її урожайність у господарників Хмельницької області — 65,2 ц/га. 

 

  Міністр додав, що лідером із намолоту зерна є Одещина із показником понад 4,1 млн тон. По три млн. тон зерна намолотили у Дніпропетровській, Запорізькій, Миколаївській, Харківській та Херсонській областях.

 

   Лещенко зазначив, що вже завершилося збирання ріпаку та намолочено понад 2,8 млн тон насіння. Найвища врожайність ріпаку по Хмельницькій (35 ц/га) та Черкаській (34,2 ц/га) областях.

 

  За даними Мінекономіки, українські аграрії в 2020 році намолотили 65,4 млн тон зернових і зернобобових з площі 15,3 млн га. Такий врожай лише на 13% менше, ніж було зібрано роком раніше.

 

  Щодо результатів осінньої посівної кампанії, то українські аграрії провели сівбу озимих культур на площі 8,07 млн га. В Міністерстві економіки прогнозують, що цьогорічний врожай зернових в Україні досягне рекордного показника 2019 року – 75 млн тон.