Президент України затвердив Стратегію інформаційної безпеки

  29 грудня 2021 року президент України Володимир Зеленський підписав Указ №685/2021, яким ввів у дію рішення Ради нацбезпеки та оборони (РНБО)  України «Про Стратегію інформаційної безпеки». Нова стратегія має замінити Доктрину інформаційної безпеки від 2016 року.

 

  В Документі визначені загрози національній безпеці України в інформаційній сфері, а також цілі та завдання, спрямовані для протидії цим загрозам. “Стратегія інформаційної безпеки” має бути реалізована до 2025 року. Її цілі – протидія пропаганді, насамперед російської, всебічний розвиток української культури, підвищення рівня медіакультури та медіаграмотності, інформаційна реінтеграція громадян України, які проживають на тимчасово окупованих територіях та інші.

 

  Серед основних загроз у документі вказані: дезінформація з боку Росії, її інформаційне домінування на окупованих територіях, низька медіаграмотність громадян, маніпуляція думкою суспільства щодо вступу України в ЄС, НАТО, тощо. В Указі також зазначено, що інформаційна політика РФії загрожує не лише Україні, а й іншим демократичним країнам.