В Україні вивили нову породу свиней – Кадирівська (ВІДЕО)

  Українські селекціонери-зоонауковці вивели нову сальну породу свиней і назвали її Кадирівська. Про це повідомляє видання Полтавська хвиля.


Автор породи каже, що попит на сало завжди був великий, тому кілька останніх років працювали саме над розв’язанням цієї проблеми. Схрестили звичайну свиню з диким кабаном та в’єтнамськими поросятами.


  «А над назвою породи довго не думали. Перший племінний хряк, якого ми вивели, і який нині є основним сім’яним кабаном поголів’я, має руду бороду та ікла, через що його прозвали Рамзаном, а всіх підсвинків з цієї породи відповідно охрестили Кадирівськими», — розповідає селекціонер.


Попри великий розмір, племінний кабан дуже боязкий, як і більшість його одноплеменців. Тому селекціонери всіляко його оберігають від чужих людей та гучних звуків.

 

  За словами вченого, коли поросяток почали купувати для розведення фермери з інших регіонів, виявили цікаву особливість. З-поміж інших характеристик нової породи, є й той факт, що ці свинки набагато краще пристосовані до життя в гірській місцевості за інших своїх сородичів. Таке завдання перед собою науковці не ставили і вважають це звичайним збігом.


  «А от інші характеристики вражають. Кадирівські поросята мають дуже стрімкі показники росту. Щодоби в середньому така паця набирає близько 900 грамів і в дуже короткий термін досягає ваги 100 кілограмів. Єдиний мінус – порода виявилась дуже стресовразливою. Поросята лякаються найменшого шуму, тож довелося трохи змінити підходи до утримання, аби свинки не лякались», – додає заводчик.

 

Кабан “Рамзан” та маленькі поросята “кадирівці”

    Наразі поголів’я “кадирівців” в Україні перевалило за кілька сотень поросят і сягає близько 200 дорослих особин. Не відомо, чи буде їхнє хрюкання схоже на широковідоме «дон-дон», але сало з них буде неодмінно.