В Україні сьогодні відзначають День матері

Свято встановлене указом президента Л.Кучми від 10 травня 1999 року і відзначається кожної другої неділі травня.

Це свято виникло у США. Спочатку це була ідея пацифістів: відзначати цей день як день єдності матерів у боротьбі за мир. Але подібна концепція не здобула широкої підтримки.

У 1907 році американка Анна Джарвіс із Філадельфії в пам’ять про свою матір виступила з ініціативою вшанування матерів. Першим визнав День матері офіційним святом штат Вірджинія у 1910 році. А в 1914 році президент США Вудро Вільсон оголосив другу неділю травня національним святом на честь усіх американських матерів.

Після завершення Першої світової війни День матері почали святкувати і в деяких європейських країнах.

Сьогодні «День матері» відзначається у 85 країнах світу.

Українці в Канаді долучилися до його святкування ще в 1928 році. Ініціатором стала ГО “Союз українок Канади”. В наступному 1929 році День матерів розпочали відзначати у Львові. Ініціативу канадських жінок підтримала головний редактор тижневика “Жіноча доля” Олена Кисілевська.

У 1929 році “Союз українок” зініціював впровадження цього свята на Тернопільщині. Організації “Просвіта”, “Рідна школа”, “Пласт”, “Сокіл” організовували концерти, конференції, фестивалі на території всієї Східної Галичини. Відтоді День матері відзначали дуже широко.

Зі встановленням радянської влади на західноукраїнських землях свято було заборонено. Лише з 1990 року завдяки зусиллям громадських організацій, зокрема “Союзу українок”, Свято матері повернулося в Україну.