В Україні на дорогах з’явилася нова розмітка

  В Україні на дорогах почала з’являтися нова розмітка у вигляді жовтої сітки на перехрестях. Таку розмітку вже наносять в Києві та великих містах України.

 

  Згідно з новими правилами дорожнього руху, які почали діяти в Україні з 01 листопада 2021 року, водіям категорично заборонено виїжджати на жовту сітку на перехрестях під час скупчення машин та утворення на перехресті «заторів». Детально про неї розповіли в сюжеті телеканалу “2+2“.

 

  Також водіям не можна зупинятися на цій розмітці, якщо вони не встигли закінчити проїзд перехрестя до зміни кольору світлофора. Її почали наносити в першу чергу на тих перехрестях, де водії часто їздять на червоний сигнал світлофора.

 

  Експерти стверджують, що дана розмітка кардинальних покращень у покращення дорожнього руху ніяк не внесла. Водії її ігнорують і проблему з «пробками» вона так і не вирішила. Експерти радять розпочати штрафувати водіїв-порушників за зупинку на такій розмітці. Але для цього потрібно на перехрестях встановити камери відеофіксації, щоб вони фіксували порушення.

 

  Водії таку розмітку вже прозвали “вафельницею”. Вони вважають, що єдина користь від неї – це чітке  визначення контурів перехрестя.

 

  Щоб уникнути утворення «заторів» і «тягнучок», потрібно побудувати додаткові розв’язки та більш детально передбачити односторонній рух паралельними вулицями, активніше використовувати додаткові секції світлофорів.

 

  І найголовніше – треба чітко дотримуватися правил: жовтий та червоний кольори світлофора забороняють виїзд транспортного засобу чи вихід пішохода на перехрестя. Жовте світло потрібно лише для того, щоб всі без винятку учасники дорожнього руху, які опинилися на перехрест і мали час і змогу його покинути до того, як увімкниться червоне світло.

 

  Саме за виїзд на перехрестя на жовтий або червоний сигнал світлофора потрібно штрафувати водіїв-порушників.

 

Олександр Вікторович, “НОВА – новини ветеранів: інформаційний портал для учасників АТО/ООС”