В Україні можуть запровадити “продовольчі картки”

  В Україні на тлі різкого подорожчання продуктів для цільової підтримки малозабезпечених збираються запровадити продовольчі картки, або як їх зараз збираються назвати – “продуктові чеки”. Таку ініціативу розглядають в Офісі президента. Про “ініціативу влади” заявив радник президента з економічних питань Олег Устенко.

 

  Як зразок для наслідування вибрані американські food stamps. Їх не можна перетворити на гроші, але можна обміняти на продовольчі товари. Поширювати продталони (“продуктові чеки”)  передбачається з використанням системи “Дія”. Ще одним варіантом компенсувати витрати на продукти можуть бути виплати на віртуальну картку за аналогією до «ковидної тисячі».

 

  Варто зазначити, що минулого року в Україні зібраний рекордний врожай зернових. В 2007-2008 роках, коли був неврожай зернових, українці його майже не помітили. Вдалося уникнути запровадження продовольчих карток і в кульмінаційний момент агресії Російської Федерації проти України. Тому виникає запитання: як і чому в урожайний рік Україна докотилася до ситуації 1946-1947 та 1990-1991 років?

 

Аслан Дзітоєв, «НОВА: новини ветеранів»