В Україні 70% ветеранів не знають про пільги, які гарантовані законом, — Мінветеранів

В Україні 70% ветеранів не знають про пільги, які гарантовані законом

Олександр Порхун, виконувач обов’язків міністра у справах ветеранів, заявив, що в Україні робота з ветеранським середовищем зазнала провалу. Зокрема, була погано організована комунікація. Внаслідок цього, за його словами, в Україні 70% ветеранів не знають про свої пільги та послуги, які гарантовані їм чинним законодавством.

«Я знаю про погану комунікацію, про жахливий фейсбук, інстаграм тощо. Треба час. Дайте час», — сказав Порхун.

Він також зазначив, що погану комунікацію виправлятимуть інформаційними кампаніями. Він анонсував «кардинальні зміни» в підході міністерства до формування політики щодо ветеранів.

Також Порхун вважає, що слід відмовитися від радянського підходу про «пільги» і «послуги», замінивши їх соціалізацією та інструментами розвитку.

«Моя позиція — я проти пільг. Зараз міністерство хоче закласти зовсім інше поняття. Ми хочемо надати ветеранам інструменти розвитку. Вони можуть містити багато чого, починаючи зі здобуття освіти чи перекваліфікації. Тому що, спілкуючись із ветеранами, зі своїми друзями, вони змінюються на війні. Він може піти музикантом, а коли повертається, більше не хоче бути музикантом. Він хоче бути програмістом», — сказав Порхун.