В ООН почали виправдовуватися після чуток про пропозицію генсека до РФ щодо зернової угоди

  Генсек ООН Антоніу Гутерреш таємно веде переговори з Кремлем про послаблення санкцій проти росії. Про це пише видання Bild, яке позначилося з секретним листом генерального секретаря ООН Антоніу Гутерріша, голови МІД РФ Сергія Лаврову від 28 серпня.

  Згідно з інформацією, яка потрапила в руки журналістів, Гутерріш пропонує наступне:

  • відмінити санкції ЄС проти державного «Россельхозбанка», щоб знову підключити його до системи SWIFT;
  • застрахувати російські кораблі від українських атак в Азовському і Чорному морях;
  • допомогти розморозити активи російських компаній по виробництву прийнятих в ЄС;
  • російським кораблям знову дозволять зайти в країни ЄС.

  На думку Генсека ООН Антоніу Гутерреша, все це має допомогти відновити дію «зернового договору».

  Заступник представника генерального секретаря ООН Фархан Хак під час брифінгу пояснив, як журналісти мають подавати “ініціативи” Генсека ООН. “Інтерпретація інформації у статті Bild некоректна. У ній, здається, йдеться про те, що ми намагаємося знайти шлях обходу санкцій. Це неправильно”, – заявив Хак. За його словами, генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш ще рік тому почав докладати зусиль для того, щоб уможливити вихід російського та українського продовольства на світові ринки.

  “Я хотів би також наголосити, що йдеться не про зняття санкцій, – продовжив він. – Важливо пам’ятати, що російські продовольство та добрива виключені з санкційних режимів”, – уточнив Хак. Він розповів, що зараз Гутерреш намагається знайти можливості збільшити експорт продовольства з двох країн з урахуванням чинного санкційного режиму

НАГАДУЄМО:

Про головні події на фронті, – часопис війни, 663 доба