В Кишиніві відбувся масовий антиурядовий мітинг

  Сьогодні в Кишиніві відбувся масовий «антиурядовий» мітинг. За словами організаторів, народ вимагає відставки «маріонеткового уряду», президентки та дострокових виборів. Самопроголошені лідери закликали протестувальників до блокування доріг. До місця протесту підтягнувся спецназ. 

 

  У партії «ШОР», яка заявила про свою «не причетність» до організації мітингу, повідомили, що у протесті взяло понад 40 000 тисяч людей. За не підтвердженою інформацією, людей на мітинг організовано звозили автобусами з навколишніх сіл.

 

 

  Вчора, в суботу,  в Палаці Республіки Кишиніва, відбулося перше в історії спільне засідання парламентів Румунії та Молдови. У засіданні брали участь усі партії Молдови за винятком опозиційного Блоку комуністів і соціалістів, який назвав засідання неконституційним. Також у залі була присутня президентка Мая Санду.

 

  За підсумками першого спільного засідання парламентарі обох країн ухвалили спільну декларацію, в якій зокрема засудили воєнну агресію Росії проти України та схвалили євроінтеграційне прагнення Кишиніва. Про це повідомило видання  Digi24

 

  З боку сусідньої країни в цьому засіданні брали участь глави обох палат парламенту Румунії – Марчел Чолаку та Флорін Кицу, а також голови парламентських груп, комісій Сенату та Палати депутатів.

 

  Зараз у Кремля розуміють, що Молдова обрала проєвропейський курс і відмовляється від русифікації. І потрібно негайно діяти: розгойдати ситуацію, «знести» владу і поставити проросійський уряд, аби згодом воєнним шляхом захопити всю країну.

 

  Але є маленький нюанс. Румунія, яка є членом НАТО заявила, що готова захищати Молдову в разі нападу на неї “третьої країни”. Ці слова підтвердив і президент Франнції Макрон. Тому для Крмля залишається єдиний шлях — розгойдати країну зсередини і намагатися “у демократичнний спосіб” змінити владу на проросійську. Адже і другий фронт вона відкрити тут, ну, ніяк зараз не зможе.

 

  Для Молдови тепер важливо, щоб Україна перемогла у війни, інакше — наступною буде саме вона. Тому Мая Санду розуміє ситуацію і тому почала політику «дерусифікації», обравши проєвропейський курс.