В 2022 році не буде повністю закрито чергу на квартири для всіх ветеранів війни на сході України

  В перший день календарної зими, 01 грудня 2021року, в Верховній Раді України  щорічне послання “Про внутрішнє і зовнішнє становище України”  виголосив Президент України Володимир Зеленський.

 

  Під час свого виступу Володимир Олександрович заявив:  “…Щодо ветеранів, я пишаюсь тим, що ми в наступному році, вперше з початку війни на Сході, повністю закриємо чергу на квартири для ВСІХ наших ветеранів війни на Сході.” 

 

  За словами президента, одразу після ветеранів такий процес розпочнеться й для всіх інших українських військовослужбовців.

 

  На 2022 рік Уряд у Державному бюджеті запланував 5,5 млрд гривень на забезпечення житлом тимчасово переміщених осіб, які мають статус учасника бойових дій.

 

  НОВА: новини ветеранів АТО/ООС за роз’ясненнями звернулась до заступника директора директорату соціального захисту Міністерства у справах ветеранів України Кучука Руслана Миколайовича.

 

НОВА: новини ветеранів АТО/ООС

Скільки ветеранів АТО/ООС в Україні зараз знаходиться в черзі на отримання житла? Вони ВСІ отримають житло у 2022 році?

 

Кучук Руслан Миколайович

На квартирному обліку знаходиться близько 29.000 з числа учасників бойових дій в зоні проведення АТО/ООС. Законом про Державний бюджет на 2022 рік передбачено виділення 5,5 мільярдів гривень за бюджетними програмами Міністерства у справах ветеранів України. У першу чергу йдеться про найбільш чутливі категорії учасників бойових дій та членів їхніх родин.
 
Перша категорія – це особи, які отримали інвалідність 1, 2 групи та члени сімей загиблих з числа учасників бойових дій в зоні проведення АТО/ООС. Наразі нараховується близько 1300 таких осіб, і на забезпечення їх житлом у Бюджеті на 2022 рік передбачені кошти в розмірі 1,7 мільярда гривень.
 
Друга категорія – це особи, які отримали інвалідність 1, 2 групи та члени сімей загиблих з числа учасників бойових дій на території інших держав. Їх небагато – до 400 осіб, на забезпечення житлом цієї категорії планують виділити 500 мільйонів гривень.

Найбільш незахищена категорія – це захисники з числа внутрішньо переміщених осіб, які мають статус УБД та ІІІ групу інвалідності внаслідок участі у бойових діях в АТО/ООС. Їх понад 2300 осіб і для них запланована сума в 3,2 мільярди гривень.
 
Ось саме ці категорії ветеранів будуть забезпечені житлом у повній мірі. Міністерство продовжує роботу з пошуку механізмів щодо забезпечення житлом (або грошовою компенсацією) інших категорій ветеранів війни та членів сімей загиблих. Але наголошую – в цьому році всю увагу приділено найбільш незахищеній категорії УБД з числа переміщених осіб.

 

НОВА: новини ветеранів АТО/ООС

  Як ветерани можуть отримати житло? Житло ветеранам будуть виділяти в новобудовах, чи передбачено можливість придбання вже збудованих  квартир, будинків? Чи можлива доплата ветераном певної суми до виділеної суми з Бюджету, під час придбання будинків, квартир, які знаходяться у вільному продажі?

 

Кучук Руслан Миколайович

Зазначеним категоріям учасників бойових дій буде надано грошову компенсація по відповідній формулі. Кошти вони отримають на особистий рахунок із умовою їх використанні тільки для придбання житла. Будинок чи квартиру можна придбати як на первинному, так і на вторинному ринку житла в любому населеному пункті України, незалежно від того де зараз проживає ветеран.

 

НОВА: новини ветеранів АТО/ООС

   А коли виділеної суми не вистачить, ветеран зможе доплатити суму, якої не вистачає для придбання житла, своїми грошима? З іншого боку – коли житло коштуватиме менше, ніж виділена сума: що робити з коштами, які залишились?

 

Кучук Руслан Миколайович

Отримані для придбання житла кошти мають бути витрачені за призначенням. Ветеран має змогу до отриманих коштів докласти певну суму своїх коштів для придбання житла, яке він сам обрав. Якщо ж вартість житла виявиться меншою, то кошти, які залишаться, ветеран змушений буде повернути до Бюджету, бо це цільові кошти, і вони мають бути витрачені саме за призначенням.
 

НОВА: новини ветеранів АТО/ООС

  Ви сказали що на квартирному обліку знаходиться трохи менше 29000 учасників бойових дій. Житло в 2022 році мають отримати більше 4100 осіб. А коли житло отримають інші ветерани війни?

 

Кучук Руслан Миколайович

Можу лише сказати, що в 2022 році головна увага була зосереджена на забезпеченні житлом найбільш чутливих категорій ветеранів війни. Міністерство продовжує роботу пошуку механізмів щодо забезпечення житлом (або грошовою компенсацією) інших категорій ветеранів війни та членів сімей загиблих.

 

  Залишається сподіватися, що на кінець 2022 року понад 4100 ветеранів війни на Сході України отримають житло. І коли ініціатива, започаткована Президентом В.Зеленським «приживеться», то за наступні шість років інші 25000 ветеранів, які зараз знаходяться у черзі на отримання житла, його отримають.

 

Олександр Олійник, “НОВА – новини ветеранів: інформаційний портал для учасників АТО/ООС”